MUĞLA HABERLERİ

Bodrum'da Yörük Yareni ve Zeybek Gecesi

DHA
29.04.2017 - 12:26Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, Bodrum Yörük Yareni Obası Derneği (BODYOD) tarafından düzenlenen Bodrum Yörük Yareni ve Zeybek Gecesi'nde renkli görüntüler oluştu.

BODYOD tarafından Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi Fuar Alanı'nda düzenlenen geceye CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, siyasi parti başkanları ve yörük kültürü derneklerinin temsilcileri ve birçok kişi katıldı. Etkinlik alanının girişine kurulan kıl çadırın içerisinde ve çevresinde, yörük kültüründe yer alan bazı eşyalar sergilendi. Etkinlikte ekipler halk oyunları gösterileri sunarken, şiir okunup, türküler söylenerek zeybek oynandı. BODYOD Başkanı Perihan Tiriç yaptığı konuşmada, "Özümüzü unutmamayı, örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkarak aynı vatan, aynı bayrak altında kardeşçe yaşamayı hedefledik. Amacımız örf, adet ve geleneklerimizi gelecek nesillere aktarmak" dedi. Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise örf ve adetlere sahip çıkmanın önemli olduğunu belirterek, "Bir toplumu yok etmenin en kolay yolu örf ve adetlerini, kültürünü bitirmektir. Bunlara sahip çıkarsak bizi hiç bir şey bitiremez" dedi.

Hülya ELTEŞ / BODRUM (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bodrum'da Yörük Yareni ve Zeybek Gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum'da Yörük Yareni ve Zeybek Gecesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı