BİTLİS HABERLERİ

Bitilis Üniversitesi'nde "Göçlerle Bitlis Yöresi" paneli

DHA
10.05.2018 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

Özcan ÇİRİŞ/BİTLİS,(DHA)-BİTLİS Eren Üniversitesi (BEÜ) tarafından ‘Göçlerle Bitlis Yöresi’ konulu panel düzenlendi.

BEÜ Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen panel İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Panele Bitlis Eren Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Dönmez, Dr. Öğretim Üyesi Cemal Öztürk, Erciş Ulupamir Mahalle Muhtarı Eyüphan Koşar, Araştırma Görevlisi Barış Çağırkan panelist olarak katıldı. Programın açılışında konuşan Bitlis Eren Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabir Rüstemli, dünyada hep barış olmasını istediklerini, göçlerle ilgili paneller yerine hep güzel şeylerle ilgili paneller düzenlemek istediklerini söyledi.

Erciş Ulupamir Mahalle Muhtarı Eyüphan Koşar da Erciş’e kadar süren göç yolculukları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Koşar, "Erciş’teki Ulupamir mahallesi Hakkında Terörizm ve yönetsel bir değerlendirme” konulu sunumunu gerçekleştirdi.  Yaşadıkları sıkıntıları da dile getiren Koşar, her yıl Haziran ayında düzenledikleri şenliklerini de terör olayları ve siyaset yüzünden yapamadıklarını belirtti.

Panel, Dr. Öğretim Üyesi Cemal Öztürk’ün Ulupamir Kırgızlarının Göç Sebebi ve Günümüzdeki Yaşamları’ konulu slayt gösterisi ile devam etti. Panelde son olarak Araştırma Görevlisi Barış Çağırkan, ‘Göçmen olmanın kimlik ve aidiyet algısı üzerine etkisi: Ahıska Türkleri Örneği’ konulu sunumunu yaptı. 

GOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bitlis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bitlis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bitilis Üniversitesi'nde "Göçlerle Bitlis Yöresi" paneli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

24 Haziran 2018, Pazar
 • İmsak
  02:52
 • Guneş
  04:42
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  19:46
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı