Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Bimer’e şikayet ceza getirdi

  10 Nisan 2013 - 11:23Son Güncelleme : 10 Nisan 2013 - 12:22

  GÖREV yaptığı adliyede yaşadığı sıkıntıları, yazdığı elektronik mektup ile Bimer’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) bildiren ve yazısında, ‘Adalet Bakanlığı’nda adalet yokken, ülkemizde nasıl olması düşünülebilir ki?’ diyen zabıt katibi S.V. hakkında soruşturma açıldı. Genç zabıt katibine, soruşturma sonucu ‘uyarma cezası’ verildi.

  İki yıllık zabıt katibi olan S.V., bir süre önce Bimer’e (Başbakanlık İletişim Merkezi) bir elektronik mektup gönderdi. Mektupta, “Ben iki yıl iki aylık zabıt katibiyim. İşe başlamamla beraber hayal kırıklığım da başladı. Savcılar ve hakimler dahil eziliyoruz. Adliyenin tüm yükünü biz çekiyoruz. O yetmiyor gibi azar işitiyoruz. Lojmanlarımız var ama hakim ve savcılar talep ettiğinde derhal boşaltmak kaydıyla taşınabiliyoruz. Evlerimiz uzak, kiralar yüksek, aldığımız para belli. Adalet Bakanlığı’nda adalet yokken, ülkemizde nasıl olması düşünülebilir ki? Hakkımızda her an tutanak tutulabilir ihtimaliyle çalışıyoruz, ezilerek çalışıyoruz. Hafta sonu çalışıyoruz, bayramda çalışıyoruz. Bizim değerimiz ne zaman anlaşılacak?” yazdığı için hakkında soruşturma açıldı. Yapılan soruşturma sonucu S.V.’a ‘uyarma cezası’ verildi. Verilen ceza üzerine bir savunma hazırlayan Zabıt Katibi S.V. “Yaşanılan olay da hiçbir hakaret ve suç kastım bulunmamaktadır” diyerek ‘uyarma cezası’nın kaldırılması için itiraz etti.

  İTİRAZI REDDEDİLDİ

  S.V.’ın itirazını inceleyen Adalet Bakanlığı Bakanlık Disiplin Kurulu Başkanlığı, ‘tüm soruşturma dosyası içeriği birlikte değerlendirildiğinde, usül ve kanuna uygun olan itiraz konusu “uyarma” cezasının kaldırılması hakkındaki adı geçenin talebinin reddine’ diyerek oy çokluğu ile itirazı reddetti.

  Bazı adliye çalışanları ise, Bimer’in kullanma talimatında, “Kamu kurumları ile ilgili dilek, istek ve şikayetler ile genel olarak herhangi bir suç ile ilgili ihbarlar Bimer üzerinden yapılabilir. Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyesindeki kişilerin yanlış uygulama ve davranışları, kamu görevlileri etik kuruluna bildirilebilir, şikayet edilebilir.” yazdığını, çalışanların da şikayetlerini buraya bildirmelerinin en doğal hakları olduğunu belirterek, verilen ‘uyarma cezası’nın kaldırılmasını istediler.

   


   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 10 Yorum }
  • Oğuz Kağan 10.4.2013 12:42:06
   KOMEDİ “Kamu kurumları ile ilgili dilek, istek ve şikayetler ile genel olarak herhangi bir suç ile ilgili ihbarlar Bimer üzerinden yapılabilir. Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyesindeki kişilerin yanlış uygulama ve davranışları, kamu görevlileri etik kuruluna bildirilebilir, şikayet..
  • gürkan nalbant 10.4.2013 12:31:52
   adam yerden göğe kadar haklı avukat yanında katiplik yapıyorum inanın adalet bakanlığı gerçekten tembel memurlar çiftliği olmuş çok yazık başbakan bir el atsa duzelir ama onunda başını kaşıyacak zamanı yok
  • Brenda Bir 10.4.2013 12:24:09
   ADALET BAKANLIGINDA ADALET YOK!!!
  • turabi başar 10.4.2013 12:23:22
   adam yerden göğe haklı .. sen şikayet sitesi kur sonra şikayetini bildirince ceza ver . çok yazık
  • marmaradan biri 10.4.2013 12:21:44
   işin hazin tarafı bu feryadı yapan kızcağıza verilen cezayı başka meslektaşına yazdırdılar..
  • Karadeniz Karadeniz 10.4.2013 12:19:08
   Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar . Kamu görevlilerinide bu şekilde sindiriyorlar . Adamlar öyle sistematik bir şekilde ilerledi ki . Elini kolunu hiç bir yere uzatamaz oldun . Haklı bile olsan otur oturduğun yerde !! Ses etme yoksa sesini keserler. Ses edenlerin sonu belli ... yazık halimize :(
  Sayfa Başı
  HaberlerKonyaPilotAli EceSelahattin DemirtaşHDPsazAladağ