ANKARA HABERLERİ

Bilkent’te müzik günleri

Hürriyet Haber
31.01.2018 - 15:36Son Güncelleme :

Bilkent Müzik Günleri’nin üçüncüsü 7 Şubat-28 Mart arasında gerçekleşecek. Etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Hürriyet Haber

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi tarafından düzenlenen Bilkent Müzik Günleri, yedi konserden oluşuyor. Sanat Direktörlüğü’nü Kağan Korad’ın yaptığı etkinlik, zengin repertuvarıyla klasik Batı müziğinin önemli dallarından biri olan oda müziğine dikkat çekmeyi ve bu alanda faaliyet gösteren grupları destekleyerek müzikseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşecek yedi konsere 12 oda müziği topluluğu ile Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası katılacak.

‘HOCA BEY’E SAYGI’

Bilkent Müzik Günleri, 7 Şubat’ta Başar Can Kıvrak, Erkin Onay, Gökhan Bağcı, Özgür Baskın ve Ali Başeğmezler’den oluşan BEGOA Ensemble ile Özcan Ulucan, Tayfun İlhan, Can Özhan, Artemis Sis Balkız ve Erkan Özbek’ten oluşan beşlinin konseri ile başlayacak. 21 Şubat’taki İhsan Doğramacı anısına düzenlenen ‘Hoca Bey’e Saygı’ isimli ikinci konserde Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası sahne alacak.

ANADOLU NEFESLİ BEŞLİSİ

28 Şubat’ta kemanda Muhammedjan Sharipov ve arpta Güneş Hızlılar’dan oluşan Duo Leo ile Cem Babacan ve Başar Can Kıvrak Piyano İkilisi dinleyici ile buluşacak. 7 Mart’ta klarnette İlayda Yılmaz, viyolonselde Özgür Deniz Kaya ve piyanoda Eda Seviniş’ten oluşan Kiana Trio ile Cem Önertürk, Ufuk Soygürbüz, Kıvanç Fındıklı, Ozan Evruk, Hüseyin Uçar’dan oluşan Anadolu Nefesli Beşlisi sahne alacak. 14 Mart konserinde kemanda Derya Bozok, viyolonselde Zeynep Ulutaş ve piyanoda Gülnara Aziz’den oluşan Ankara Trio, dinleyicinin karşısına çıkacak.

STİLLER ARASI YOLCULUK

21 Mart’ta Cem Önertürk ile Rustam Rahmedov Trio ile Salman - Korad Duo ve Bilkent Solistleri müzikseverleri stiller arası bir yolculuğa çıkaracaklar. 28 Mart’taki son konserde ise kemanda Tolga Kulak, viyolonselde Gözde Yaşar ve piyanoda Emre Yavuz ile piyanoda Hande Dalkılıç, kemanda Erkin Onay ve kornoda Cem Akçora sahne alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bilkent’te müzik günleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2018 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bilkent’te müzik günleri haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı