İSTANBUL HABERLERİ

Beykozlu öğrenciler Belediye Meydanı'nda kitap okudu

DHA
30.03.2016 - 16:37Son Güncelleme :
DHA

 İSTANBUL(DHA) BEYKOZ’da Kütüphaneler Haftası “Beykoz Okuyor” sloganıyla 150 öğrencinin katılımıyla kitap okuma etkinliği düzenledi. Belediye’nin hediye ettiği kitapları okuyan öğrenciler çevrelerine ve büyüklerine örnek oldu.

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Belediye Meydanı’nda toplanan ilkokul ile lise öğrencileri yarım saat boyunca kitap okudu.

Kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şube müdürleri, Halide Edip İlkokulu, Fatin Hoca İlkokulu, İshak Ağa İlkokulu idarecileri de katıldı.

''DİJİTAL KİTAPLAR YERİNE KİTAPLARA DOKUNARAK OKUYUN''

İstanbul’da “Yazarlar Okullarda projesine en çok katkı veren ilçe belediyesi olduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, “Öğrencilerimize dijital kitaplar yerine kitaplara dokunarak okumalarını tavsiye ediyoruz. Dönemimizde açılan ve üyelerinin çoğunun çocukların oluşturduğu Osman Akfırat kütüphanesini zenginleştirme konusunda desteklerimiz devam ediyor. Ayrıca ilkini geçen yıl 40 yayınevi ve pek çok yazarın katılımıyla Türkiye’de ilk ve tek olarak gerçekleştirdiğimiz Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nın ikincisini çok daha büyüterek 23 Nisan Haftası’nda açacağız” dedi.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Beykozlu öğrenciler Belediye Meydanı'nda kitap okudu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Beykozlu öğrenciler Belediye Meydanı'nda kitap okudu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı