ADIYAMAN HABERLERİ

Besni’de hasta kabul kursu kayıtlarına büyük ilgi

DHA
30.03.2016 - 13:42Son Güncelleme :
DHA

Mustafa ÖNDOĞAN/BESNİ (Adıyaman),(DHA)- ADIYAMAN Besni İlçesi’nde Gönüllü Engelliler Derneği ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan Hasta Kabul Kursunun kayıtlarına büyük ilgi.

Besni Gönüllü Engelliler Derneği ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan ve özellikle engelli vatandaşların istihdamı konusunda büyük paya sahip olacak hasta kabul kursu için başvurular 28 Mart pazartesi itibariyle başladı.

Besni Gönüllü Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Öncel; kurs ile yeni istihdam alanı oluşturacaklarını belirterek şöyle dedi:

"Bunun için Halk Eğitim Merkezimizle birlikte engelli vatandaşlarımız için hasta kabul kursumuzu başlattık. Kursumuz yeni açılmasına rağmen talepler oldukça fazla oluyor. Şuanda 13 kursiyerimiz var. Umarım bu kurs sonucunda kursiyer kardeşlerimizin büyük kısmı istihdam sahibi olurlar. Mesleki ve teknik eğitim becerilerini kazandırma noktasında bu kursun vatandaşlarımıza faydalı olacağı inancındayım. 28 Mart tarihinde başlayıp 30 Haziran’a kadar devam edecek olan bu kursumuzun toplam süresi 280 saatten ibarettir. Haftada 20 saat olarak gerçekleştiriliyor. Haftanın dört günü ve beşer saat olarak uygulanmaya başladı."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Besni’de hasta kabul kursu kayıtlarına büyük ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Besni’de hasta kabul kursu kayıtlarına büyük ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı