MALATYA HABERLERİ

Belediyeden 102 Mahalle Muhtarına Dizüstü Bilgisayar

IHA
27.10.2015 - 19:06Son Güncelleme :

BATTALGAZİ BELEDİYESİ, BATTALGAZİ SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ 102 MAHALLE MUHTARINA BİLGİSAYAR VERDİ.

IHA

Battalgazi Belediyesi tarafından 102 mahalle muhtarına dizüstü bilgisayar verildi. Muhtarları bilgisayarlara teslim eden Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, demokrasi nehrinin kolları olarak nitelediği muhtarları çok önemsediğini söyledi.
Battalgazi Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Battalgazi Belediyesi tarafından alınan bilgisayarlar, düzenlenen program ile Battalgazi ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarına teslim edildi. Altıntaç Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ve Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç’ın yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, konuşmasına vefat eden Hasanvarol Mahallesi Muhtarı Dursun Sayın’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Gürkan, Battalgazi Belediye Meclisi’nin kararı ile dizüstü bilgisayarların alındığını ifade etti. Gürkan, “19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle tüm muhtarlarımızla, hem bir toplantı yapıp onlarla birlikte olmak ve günlerini kutlamak, o günün anısına ve muhtarlarımıza verdiğimiz öneme atfen de bir bilgisayar vermeyi düşünmüştük. Tabi biz bunları çok önceden muhtarlar dernek başkanlarımızla birlikte istişare etmiştik. Meclisimizde aldığımız kararla, muhtarlara vermiş olduğumuz önemi belirtme anlamında muhtarlarımıza bilgisayar vermeye karar verdik” dedi.Demokrasiye nehir benzetmesi yapan Gürkan, muhtarları ise demokrasi nehrinin kolları olarak niteledi.
Mahallelerin yol gibi tüm sıkıntılarını çözmeye çaba gösterdiklerini anlatan Gürkan, 1.5-2 yıl sonra muhtarların yol ile ilgili şikayetlerin olmayacağını savundu. Gürkan 102 mahallenin tamamına hizmet götürmeyi plandıklarını belirterek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Gürkan, "Malatyamızı modern anlamda yaşanabilir ve insanların, şehrin sakinlerinin kenti sahipleneceği bir bir hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnsanımızın aidiyet hissini canlandıracağımız bu çalışmalarımızla birlikte Malatyamızı bölgemizde çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız” ifadelerini kullandı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, mahallelerin büyükşehrin nimetlerinden faydalanmaya başladığını belirtti. Çakır, “Muhtarlarımızla ne kadar biraya gelsek, konuşacağımız onlarca konu oluyor. Bu toplantıda da farklı bir etkinlik oldu. Muhtarlarımızın çok da ihtiyacı olan dizüstü bilgisayarların veriliyor olması muhtarlarımız adına çok sevindiricidir. Sizler de büyükşehirin nimetlerinden yararlanmış oluyorsunuz. Eskiden bir belediyemiz vardı. Şimdi her muhtarımızın en az iki belediye başkanı var. Bu durum hizmete de yansıyor. Dolayısıyla bir yandan büyükşehirin hizmetleri, öte yandan ilçe belediyemizin hizmetleri daha yoğun hizmetlerin gelmesine neden oluyor” şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, Türkiye’nin muhtarların aşağılandığı dönemlerden bugünlere gelindiğini ifade etti. Şahin, “Şanslı bir dönemdesiniz. Muhtarları aşağılayan dönemlerden bugünlere geldik. Biz milletvekilleri bile inanın gıptayla bakıyoruz sizlere. Bizi Cumhurbaşkanımız AK Saray’da misafir etmedi. İnanın sizleri kıskanıyoruz. Biz siyasiler olarak hangi köye gidersek gidelim, hangi şartta olursa olsun, tüm muhtarlarımız bizlere bağırlarını, evlerini açıyorlar” ifadelerini kullandı.
Muhtar maaşlarına dikkat çeken AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ta, “Daha önce 24 TL olan muhtar maaşlarını, AK Parti iktidarından 950 TL yaptık. Artan muhtar maaşlarını Başbakanımız Ahmet Davutoğlu 19 Ekim 2015 Muhtarlar Günü’nde açıkladı. Allah nasip ederse 1 Kasım’dan sonra bin 300 lira olacağını söyledi. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. İnşallah 1 Kasım öncesi Malatya’ya gelecek olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu hep birlikte karşılayacağız” ifadelerine yer verdi.
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise 28 Ekim 2015 Çarşamba günü tüm vatandaşları Malatya’ya gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingine davet etti. Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a da muhtarlara vermiş olduğu bilgisayardan dolayı teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi ilçesi genelinde bulunan 102 mahalle muhtarına dizüstü bilgisayar protokol üyeleri tarafından verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Belediyeden 102 Mahalle Muhtarına Dizüstü Bilgisayar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 19 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediyeden 102 Mahalle Muhtarına Dizüstü Bilgisayar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı