ANKARA HABERLERİ

Behzat Ç. masasına rezervasyon yarışı

Umut ERDEM
17 Aralık 2012 - 00:00Son Güncelleme : 17 Aralık 2012 - 09:59

Sokakbaşı Meyhane, son dönemlerde doğal dizi seti haline geldi. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişi, Behzat Ç. ve ekibinin çekimlerini yaptığı masada oturabilmek için rezervasyon yarışına girdi.

Umut ERDEM

Ankara’nın reyting rekorları kıran polisiye dizisi “Behzat Ç.”de “Hüseyin Abinin Mekanı” olarak adlandırılan Sokakbaşı Meyhane, dizi fanatiklerinin akınına uğruyor.
Zakkum grubunun da çok sevilen “Anason” adlı şarkısının klibinin çekildiği mekanda müşteriler, Behzat Ç. ve ekibinin çekimlerini yaptığı masada oturabilmek için rezervasyon yarışına girdi.

Doğal dizi seti

Tunalı Hilmi ile Esat Caddesi’nin kesiştiği Dörtyol’da bulunan Sokakbaşı Meyhane, son dönemlerde doğal dizi seti haline geldi. Ankara orjinli dizilerin çekimleri için aranan mekanları arasında il sırada bulunan Sokakbaşı’nda ilk olarak TRT dizilerinden “Bizim Evin Halleri” ve “Gönül Yokuşu”nun bazı bölümleri çekildi.

Anason klibi

Ankaralı rock grubu Zakkum’un müzik listelerinde uzun süre birinci sıralarda yer alan “Anason” şarkısı da mekanın atmosferinde izleyicilerle buluştu. Grubun müzisyenleri kliplerinde, Sokakbaşı Meyhane’de fasıl ekibiyle birlikte bir masa etrafında rakılarını yudumladılar.

Yurtdışından fanatikleri var

Sokakbaşı Meyhane, en çok ilgiyi ise Sanatçı Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde yer aldığı “Behzat Ç.” dizisiyle gördü. Komiser Behzat’ın cinayet bürodan ekibiyle dertlerini paylaşıp, efkarlandıkları ve sohbet ettikleri mekan olarak ekranlara yansıdı. Meyhane, dizide yer aldığı günden beri Ankara başta olmak üzere, yurdun dört bir yanından, hatta yurt dışından Behzat Ç. fanatiklerinin akınına uğruyor.

Hatıra fotoğrafı

13 yıldır hizmet veren Sokakbaşı Meyhane’nin sahibi Rıza Aydoğmuş, karşılaştıkları yoğun ilgiyle ilgili, “Sokakbaşı’na gelenler hatıra için Behzat Ç.’nin çekimlerde oturduğu masada bolca fotoğraf ve video çekimi yapıyorlar. Gündüz bile sırf o masaya oturup fotoğraf çektirmek istiyorlar. Rezervasyon yaptırırken, özellikle o masa isteniyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Behzat Ç. masasına rezervasyon yarışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Aralık 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Behzat Ç. masasına rezervasyon yarışı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Mayıs 2017, Salı
  ANKARA NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Nur Gündüz Eczanesi

   Çankaya
  • Sevilay Eczanesi

   Çankaya
  • Bizim Ziya Eczanesi

   Çankaya
  • Mataracı Eczanesi

   Çankaya
  • Oran Gülay Eczanesi

   Çankaya
  • Kardeşler Eczanesi

   Çankaya
  • Akyurt Okan Eczanesi

   Akyurt
  • Çalışkan Eczanesi

   Ayaş
  • Sefa Eczanesi

   Altındağ
  • Ankara Eczanesi

   Altındağ
  Sayfa Başı