İZMİR HABERLERİ BAYRAKLI HABERLERİ

Bayraklı'da fırınlara denetim

DHA
01.06.2018 - 10:38Son Güncelleme :
DHA

BAYRAKLI Belediyesi gıda denetim ekibi, ramazan ayında sıklaştırdığı fırın ve tatlı imalathaneleri denetimlerini sürdürdü.

Bayraklı Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı, konusunda uzman gıda denetim ekibiyle ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki tüm pide fırınları ve tatlı imalathanelerini denetlemeye devam ediyor. İşletmelerin ruhsat ve hijyen koşullarının yerine getirilip getirilmediğini kontrol eden ekipler, koşulları sağlamayan işyeri sahiplerine ihtar vererek uygun koşulara geçmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. Son yapılan denetimlerde pidelerin gramajları, çalışanların ve üretimin sağlıklı koşullarda yapılıp, yapılmadığı kontrol edildi.

Vatandaşların sağlığı için sürekli denetim yaptıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Yasaların belediyelere verdiği yetkiler çerçevesinde gıda güvenliğine yönelik denetimleri ekiplerimiz periyodik olarak gerçekleştiriyor. Özellikle ramazan ayında sağlığı etkileyecek ve hijyen koşullarına uymayan hiçbir işletmeden pide ve ekmek gibi ürünlerin satışının yapılmasına izin vermeyeceğiz. İşletme sahiplerine gerekli uyarıları yapıyoruz. Denetimleri sıklaştırarak halkımızın sağlığı için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bayraklı haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bayraklı haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bayraklı'da fırınlara denetim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı