BAYBURT HABERLERİ

Bayburt eğitimde kaliteyi artırıyor

DHA
03.03.2017 - 10:38Son Güncelleme :
DHA

BAYBURT(DHA) - Bayburt’ta anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanacak olan Bayburt Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (BEKAP) hayata geçiyor.

Milli ve manevi değerlere bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, insanları ve doğayı seven, teknolojiyi üst seviyelerde kullanarak akademik başarısında artış gösteren öğrenciler yetiştirmek için eğitim-öğretim faaliyetlerinin kalitesini artırmak amacıyla Bayburt’ta hayata geçecek olan BEKAP’ın tanıtım toplantısı yapıldı. Bayburt Öğretmen Evi’nde gerçekleşen toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile Bayburt’ta faaliyet gösteren okulların müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Bayburt Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, projenin amacı, konusu, hedef kitlesi, süresi ve proje kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Akdoğan’ın proje detaylarını sinevizyon eşliğinde anlattığı tanıtım toplantısında konuşan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, eğitim kalitesini daha da artırmak için böyle bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti, eğitim konusundaki fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Kendisinin de bir eğitimci olduğunu dile getiren Başkan Memiş, şunları söyledi:

“ Akademik başarıyı önce kendi aramızda değerlendirelim. Çocuklarımızı sınavlarda aldıkları notlarla, net sayılarla değerlendireceksek bunu rafa kaldıralım, girecekleri sınavlarla değerlendirmeyelim. Çocuklarımızın neye kabiliyetleri olduğunu tespit edip, o alanda başarı yakalamalarını sağlamak, ya da onlara o alanda başarı yakalayabilecekleri çalışmaları yaptırmak gerekiyor. Yoksa çocuklar robotlaşıyor. Bir veli ve bir matematik öğretmeni olarak biliyorum. Müfredatın değişmesi noktasında da sayın Bakanımız sağ olsunlar değişikliğe gidiyorlar. Bunu biz de eğitimciler olarak destekleyelim. Bu müfredatta köklü değişiklikler yapılması noktasında çaba sarf edelim. Projeyi çok olumlu gördüm. Bu konuda Bayburt Belediyesi’ne ne düşüyorsa yapmaya hazırız.”

Daha sonra Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu tarafından proje paydaşlarına verilen konferansın ardından toplantı sona erdi.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden Bayburt eğitimde kaliteyi artırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mart 2017 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayburt eğitimde kaliteyi artırıyor haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ
  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:17
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı