BURSA HABERLERİ

Bayat Ekmekler Sokak Hayvanları İçin Toplanıyor

IHA
28.10.2015 - 14:25Son Güncelleme :

KARACABEY BELEDİYESİ, SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN SOKAKLARA ATIK EKMEK KUTULARI KOYUYOR.

IHA

Karacabey Belediyesi, sahipsiz hayvanlar için sokaklara atık ekmek kutuları koyuyor.
Karacabey Belediyesi, işlek cadde ve sokaklarda atık ekmek toplama kutularıyla kullanılmayan bayat ekmeklerin kontrollü bir şekilde toplanmasını sağlıyor. Daha sonra ekipler tarafından düzenli olarak toplanan ekmekler barınağa götürülerek hayvanlara verilen mamaların içerisine karıştırılıyor.
Sokak hayvanları ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Özkan “Göreve geldiğimizden beri devam eden çalışmalara bugün yenilerini eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Barınak ekiplerimiz bu anlamda hem sokak hayvanlarına, hem yabani hayvanların tedavilerine ve rehabilitasyonlarına çare oluyor. Gelen bütün ihbarları değerlendiren barınak ekipleri sokak hayvanlarını belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren hayvan barınağımızda tedaviye alırken, yabani hayvanları ise gerek Celal Acar Rehabilitasyon Merkezi’ne veya Uludağ Üniversitesi’ne ulaşımını sağlıyor. Yani sadece kedi ve köpeklerle alakalı değil bu sorumluluğumuz. Yine soğuk geçen kış aylarında yaban hayvanları için yem bırakma işlemlerimiz her yıl devam ediyor” dedi.
Karacabey Belediyesi’nin ilgili kurumlara da destek verdiğini belirten Özkan, “Yeniköy yolu üzerinde yer alan PAKO yuvasına da çevre düzenlemesi yapıldı. Yine Yeniköy’de bulunan Ovakorusu Ayı Barınağı ile Celal Acar Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri ile istişaremiz yer alıyor. Gerekli durumlarda ekiplerimiz ile bu kurumlara yardımcı olmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bayat Ekmekler Sokak Hayvanları İçin Toplanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bayat Ekmekler Sokak Hayvanları İçin Toplanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı