MALATYA HABERLERİ

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan’ın, Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 15:10Son Güncelleme :
Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan’ın, Cumhuriyet Bayramı Mesajı
IHA

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk milletinin en değerli varlığının Türkiye Cumhuriyet olduğunu belirterek, Ülkemizin kıymetini anlamak ve anlatmak gerektiğini kaydetti.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cumhuriyetin 92. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Başkan Selahattin Gürkan açıklamasında, "Türk milletinin en değerli varlığı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymetini iyi anlamak ve anlatmak gerekmektedir. Tüm imkansızlıklara rağmen verilen kurtuluş mücadelesinin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletine hediyesidir. Onu korumak ve yaşatmak da yine aziz milletimize düşmektedir. Kurtuluş savaşında istediğini elde edemeyen dış mihraklar, son aylarda artan terör olayları ile birlikte ülkemiz üzerindeki emellerinden vazgeçmediklerini göstermektedir. Millet olarak bu oyunlara gelmeyeceğiz. Milli mücadele döneminde olduğu gibi, bu günde millet olarak birbirimize kenetlenmenin tam zamanıdır. Gün cumhur olma günüdür. Gün Türkiye Cumhuriyeti’ni gelişmiş ülkeler arasında yerini alması günüdür. Dün bunu başardık, bu günde, yarında bunu başaracak güçte ve kararlılıktayız. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyeti bizlere hediye eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan’ın, Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan’ın, Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı