Astroloji Haberleri, Son Dakika, Haberler

ASTROLOJİ

  Batıl inançlar hurafe mi?

  14 Ocak 2010 - 16:57Son Güncelleme : 14 Ocak 2010 - 10:13

  Dünyanın her yerinde etkili olmayı başaran batıl inançlar gerçek mi yoksa sadece bir hurafe mi?

  Dünyanın her yerinde ve çevremizde türlü dini inançlar, geleneksel davranışlar ve bunlara dayalı uygulamalar tarih boyunca etkili oldular ve hala da olmaktalar. İnsan hayatının önemli bölümünü kapsayan ve yaşayış tarzımızı değiştiren inançlar elbette ki bunlarla sınırlı değildirler. Eski Türkler´den veya Osmanlı´dan kalan veya bazı kör dinsel bilgisizliklerle başlayan inançların hala devam ettiğini günümüzde de görürüz. Oysa batıl inançların büyük bir kısmının ardında sosyal ve doğasal gerçekler saklıdır, bazıları ise bilinmeyen tarih öncesi zamanların izleridirler. Jung batıl inançları yaşamın gerekli parçaları olarak tanımlar ve onlara sığınırak yaşamsal bir bilinç alanında korunduğumuzu düşünür.

  Modern çağda bilimin ulaşamadığı ve aydınlatamadığı tedavisi bugünün şartlarıyla mümkün olunmayan hallerde ise, evlilik, sevgi, kısırlık gibi türlü çaresizlikte yatır, türbe, adak adama, okuma gibi inançlara dört elle sarılırız. Bilimin etkisi arttıkça, boş inançlara inanan kafalar yıkandıkça bu tür batıl inançların azalacağı ümit edilebilir.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 1 Yorum }
  • fuat enyuce 5.7.2010 20:25:43
   batıl dedikleriniz insanın içindeki enerji mekanizmasını tetikliyor ve enerjini kendi kendine yogunlaşmasını sağlıyor,bu işlem için hocaya,ustaya gitmeye gerek yok sadece yüce yaratandan sabah şerifleri ile kalpten istemek yeterli her şifa yaratanda.
  Sayfa Başı
  HaberlerHÜRRİYETYazarlarSuriyederbimaçsaat kaçtaderbi saat kaçta