Dünya Haberleri

  Başsavcıya ağır hakaret: Beyinsiz moron

  Hürriyet Haber
  07.11.2017 - 11:42 | Son Güncelleme:

  ABD'nin Teksas eyaletinde eski bir askerin bir kiliseye düzenlediği ve 26 kişinin öldüğü saldırının ardından silah kontrolü konusunda tartışmalar yeniden alevlendi. Silahlanma karşıtları, ülkede serbest olan silah satışlarına yönelik kısıtlayıcı kanunlar istiyor.

  Teksas Başsavcısı Ken Paxton ise silahlara kontrol getirilmesine karşı çıkan açıklamalar yaptı. Kilise katliamının ardından konuşan Paxton, bu tip olayların önlenmesi için tek yolun 'kiliseye giden insanların yanında silah taşıması' olduğunu söyledi.

  Paxton'ın silah satışına kısıtlama getirmek bir yana silah satışını teşvik eden bu ifadelerine İngiliz gazeteci Piers Morgan büyük tepki gösterdi. Bir dönem ABD'de çalışan ve silahsızlanma kampanyalarına büyük destek veren Morgan, Good Morning Britain adlı sabah programında adeta başsavcıya patladı ve "Seni beyinsiz moron. Özür dilerim, bu sizin olduğunuz şey Teksas Başsavcısı. Beyinsiz bir moron" ifadelerini kullandı.

  TRUMP'A DA ÇATTI

  Morgan, ABD Başkanı Donald Trump'ın kilise katliamının 'bir silah meselesi' olmadığı yönündeki sözlerini de eleştirdi. Morgan, "Bu nasıl silahla ilgili bir mesele olmaz Sayın Trump? Eğer onun silahı olmasa insanları silahla öldüremez. Bu roket bilimi değil" dedi.

   

   

  Etiketler: başsavcı , katliam
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı