ANKARA HABERLERİ MAMAK HABERLERİ

Başkent'in tarihi yazılı kaynaklardan öğrenilmeli

DHA
01.03.2018 - 13:27Son Güncelleme :
DHA

ANKARA,(DHA)-MAMAK Belediyesi'nin düzenlediği kültür sohbetleri devam ediyor.
Şubat Ayı’nın son konuğu ise Ankara’nın tarihini ve kültürünü Mamaklılarla paylaşan Abdülkerim Erdoğan oldu. Erdoğan’ın, bu hafta ele adlığı konu ise tarihi bilgilerin internet üzerinde uğradığı dezenformasyonlar oldu. Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşen programda Başkent’in gerçek tarihinin teknolojik gelişmeler ile bazı tezatlıklarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Erdoğan, en iyi öğrenme yönteminin devlet arşivlerinin olduğunun altını çizdi.
KÜLTÜR SOHBETLERİNİN MİSYONU VAR
Kültür sohbetlerinin Mamaklılar için önemli bir misyon üstlendiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Gerek ülke coğrafyamız da gerekse gönül coğrafyamızda olan her şey bu sohbetlerde paylaşılıyor.Yaşadığımız coğrafyayı gerek edebi gerekse coğrafi olarak öğrenmemize katkı sağlıyor" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mamak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mamak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkent'in tarihi yazılı kaynaklardan öğrenilmeli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı