ANKARA HABERLERİ

Başkent kimliğini EXPO’yla bulacak

Hürriyet Haber
19.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkan Yardımcısı Barış Aydın, dünya fuarı olarak bilinen Expo’ya Ankara’nın 2020 yılı için talip olmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Expo 2020’nin Ankara’da yapılması başkente milyar dolarlık yatırım getirir.

Hürriyet Haber

Ziyaretçilerin gelmesiyle Ankara, dünyanın sayılı marka kentlerinden biri haline gelir. Ankara için böyle muhteşem bir girişim şart” dedi.
Tartışmaya son verecek
Barış Aydın yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara’nın 2020 EXPO’ya talip olacak yönündeki açıklamasını değerlendirdi. TÜGİAD Ankara Şube Başkan Yardımcısı Aydın, Expo 2020’nin Ankara’da yapılması için yapılan her girişimin Başkent’e her açıdan hareket ve olumlu gelişmeler getireceğini kaydetti. Ankara’nın uzun süredir kimliğini arayan
bir kent görünümünde olduğunun altını çizen Aydın, “EXPO çalışmaları nihayete ererse artık bu tartışmaya da son verecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkent kimliğini EXPO’yla bulacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı