ANTALYA HABERLERİ

Başkan Türel: Provokatörlere itibar etmeyin

DHA
04.03.2018 - 14:34Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Çalkaya'da imar çalışmalarına başladıklarını belirterek, bölgeyi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan ettiklerini, kısa zamanda planların hazırlanacağını ve sorunun biteceğini söyledi. Başkan Türel, Aksulu vatandaşlara “Bu süreçte yalanlar dolanlar bir çok şey söylenecek. Lütfen yalancılara ve iftiracılara itibar etmeyin" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Aksu'da vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Türel, Maliye Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesi ile birlikte imzalanan imar protokolü hakkında Aksulu vatandaşları bilgilendirdi. Başkan Türel, Güzelyurt Mahallesi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında vatandaşlara gelinen süreci anlattı. "Bugün biz çok mutluyuz" diye sözlerine başlayan Başkan Türel, “Çünkü sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz. Gerçi bir kısım insan vatandaşımızın mutsuzluğundan mutlu oluyor. Neden, sizleri mutlu edersek kendilerine sıra gelmeyeceğini düşünen bir kısım insan her yerde provokasyonla, spekülasyonla, yalanla, dolanla ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bizzat benden birinci ağızdan burada ne olacağını duyun ki sizden ricam bu yalancılara iftiracılara itibar etmeyin. 30 yıldır çözülemeyen bir sorun artık çözüldü. 30 yıllık Aksu-Çalkaya sorununu çözecek tarihi bir karar alarak, bölgeyi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan etmek suretiyle 12 bin vatandaşın tapularının üzerindeki şerhleri kaldıracak bir çalışmayı başlatıyoruz" dedi.

SORUN TARİH OLDU

"Menderes Türel söz verdiyse yapar" diyen Başkan Türel, “İşte bakın sulhname Türkiye'de ilktir. Ve böylelikle burada yılların sorununu ortadan kaldırmış oluyoruz. Bakın 13 bin dönüm 13 milyon metrekare bu. Bu büyüklükte bir sulhnameyi Maliye bakanı kendisi bizzat imza töreninde söyledi. Daha ilk defa imzalıyor. Adı sulhname diye geçiyor ama esasen tam bir protokol yaptık. Kentsel Dönüşüm Alanı ilanından sonra alanın tamamında 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve buna uygun olarak 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları hazırlanacak. Etaplar halinde yapılacak parselasyon planlarını da bitirdikten sonra Çalkaya bölgesindeki imar sorunlarının çözümleneceğini zaten sizler de biliyorsunuz. Ve 'kazan kazan' dedik 654 milyon bir borçtan Aksu belediyemiz kurtuluyor. Artık itimat edip kasanızda sakladığınız yastığınızın yatağınızın yorganınızın altındaki ay yıldızlı o tapular gerçek değerini buluyor şimdiden hayırlı olsun uğurlu olsun" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Türel: Provokatörlere itibar etmeyin haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı