ANTALYA HABERLERİ MANAVGAT HABERLERİ

Başkan Sözen'den 19 Mayıs mesajı

DHA
17.05.2018 - 11:39Son Güncelleme :
DHA

 

MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Belediye Başkanı Şükrü Sözen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 19 Mayıs mesajında, Ulusal Kurtuluş Savaşı'na, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Sözen, "Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur" dedi.
Bir milletin gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara kendilerini ispat edecek imkanlar sunabildiği sürece ilerleyebileceğine işaret eden Başkan Sözen, "Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'mizi omuzlarında yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır" ifadelerine yer verdi.
Tüm Türkiye'de ve özellikle Manavgat'ta sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı, kavgalara fırsatın verilmediği bir ortamı gençler için sağlamanın da kendilerinin görevi olacağına vurgu yapan Başkan Sözen, mesajını şöyle tamamladı:
"Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türk milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıs'lar, Türk milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 99'uncu yıldönümünde, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum ve tüm Türkiye'nin ve Manavgat halkımızın Atatürk'ün bize ve gençlerimize armağan ettiği Atatürk'ü Anma ve Ulusal Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manavgat haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manavgat haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Sözen'den 19 Mayıs mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı