MANİSA HABERLERİ

Başkan Şirin: "Gurur Kaynağımız, Zafer Dolu Tarihimizdir"

IHA
28.08.2015 - 18:50Son Güncelleme :

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI TURGAY ŞİRİN, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLAYARAK, 93. YILLIK KAHRAMANLIK NİŞANINI ONUR VE GURURLA TAŞIDIKLARINI İFADE ETTİ.

IHA

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, 93. yıllık kahramanlık nişanını onur ve gururla taşıdıklarını ifade etti.
Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki kahraman ordumuzun, 26 Ağustos 1922 sabahı Afyonkarahisar’ın Kocatepe’sinden yaktığı topçu ateşi; onurun, izzetin, iffetin, istikbalin ve istiklalin taarruzu olarak tarihe mühür vurmuştur. Varlığımıza göz diken işgalciler, dört gün içinde çembere alınmış, 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros Limanı’nda imzalanan teslimiyet belgesiyle 10 Ağustos 1920’de kaleme alınan Sevr ihaneti Dumlupınar’da yakılmıştır. Türk milleti kendi kaderine bizzat hakim olacağını, geleceğine bizzat kendisinin yön vereceğini canının kefaretiyle göstermiştir.30 Ağustos’ta kazanılan büyük zafer, Türk ordusunun gücünü tüm dünyaya karşı bir kez daha ispat etmiştir. Bu zafer ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve namusla perçinlenmiş kapılarını aralamıştır.1919’un 19 Mayıs’ından itibaren senelerce çekilen çileler, katlanılan zorluklar, adım adım genişleyerek tüm vatan sathına yaygınlaşan milli diriliş 30 Ağustos’ta hürriyet meyvesini vermiş, tutsaklık volkanını söndürmüştür. Şurası kesindir ki, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Savaşı dünya üzerinde derin yankılar uyandırmış, tarihin aktığı yatağı değiştirmiştir. Türksüz Anadolu arzulayanlar unutamayacakları ağır bir ders almışlardır.Türksüz millet, milletsiz vatan, vatansız insan yığını planlayanlar hayalleriyle ve alçak niyetleriyle birlikte geldikleri gibi gönderilmiştir. Böylesi bir başarının gerisinde elbette şehitlerimizin insanüstü gayretleri vardır.93. yıldönümünü kutladığımız destansı zafer, vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve vatan topraklarını kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin kudret ve kahramanlığının göstergesi; aynı zamanda milletimizin birlik ve bütünlüğünün de kutsal bir nişanesidir. Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, bu zafer ile tarihte eşine az rastlanır ve tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde ve birlik, beraberlik anlayışı içerisinde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Başkan Şirin: "Gurur Kaynağımız, Zafer Dolu Tarihimizdir" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Şirin: "Gurur Kaynağımız, Zafer Dolu Tarihimizdir" haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Haziran 2018, Cumartesi
 • İmsak
  03:48
 • Guneş
  05:39
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  17:12
 • Akşam
  20:45
 • Yatsı
  22:28
Sayfa Başı