ERZURUM HABERLERİ

Başkan Sekmen’den Şehitlere Saygı

IHA
28.10.2015 - 14:01Son Güncelleme :

YAVİ ŞEHİTLİĞİ

IHA

Tarihi ve kültürel sorumluluklara gösterdiği ilgiyle vatandaşların sürekli beğenisini kazanan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentin tarihi, kültürel ve sosyal misyonuna verdiği değeri bir kez daha ortaya koydu.
Vefa şiarını yönetim ve yaşam tarzına uygulayan Başkan Sekmen, Çatlı hemşerilerinden gelen talebi anında değerlendirerek, Yavi Katliamı’nın 22. yıldönümünde Yavi Şehitliği’nde düzenleme yapma talimatı verdi. Bunun üzerine Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Daire Başkanlığı İnşaat Yatırım Şube Müdürlüğü tarafından Çat’ın Yavi Mahallesi’ndeki Yavi Şehitliği’nde düzenleme ve peyzaj çalışması başlatıldı. 1993 yılında terör örgütünün saldırısı sonucu şahadet şerbetini içen 33 Yavili vatandaşımızın kabirlerinin bulunduğu mezarlıkta şehitlik anıtı yapıldı. Şehitlerin kabirleri mermerlerle kaplandı, şehitliğin girişi ve çevresi yeniden düzenlendi. Yavi Şehitliği, ferforjeyle çevrildi. Hatırlanacağı gibi; Erzurum’un Çat ilçesine bağlı Yavi Mahallesi’nde 25 Ekim 1993’te asker kılığına giren bölücü terör örgütü mensupları, mahallenin erkeklerini yaylım ateşine tutarak şehit etmiş, saldırıda 33 vatandaşımız şehit olmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Başkan Sekmen’den Şehitlere Saygı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Sekmen’den Şehitlere Saygı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı