İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Kılıç “Harmandalı”yla Cumhuriyet’i Kutladı

IHA
30.10.2015 - 14:55Son Güncelleme :
IHA

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Beşçeşmeler’de geleneksel olarak gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılarak, vatandaşlarla birlikte harmandalı oynadı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’nci kuruluş yıl dönümü, Maltepe’de yapılan geleneksel kutlamalarla şenlendi. Bu kapsamda Beşçeşmeler Meydanı’nda her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de çok sevdiği oyunlardan biri olan harmandalını vatandaşlarla birlikte oynadı.
“HORON DA BİZİM, ZEYBEK DE”
Daha sonra vatandaşların tek tek bayramını kutlayıp bir konuşma yapan Başkan Kılıç, “Bu akşam Maltepe’nin her köşesi rengarenkti. Tarihi Beşçeşmeler Meydanı’ndaki geleneksel Cumhuriyet kutlamalarında Anadolu’nun tüm renklerini buluşturduk. Anadolu’nun tüm farklılıkları Türkiye Cumhuriyeti’nin zenginliğidir. Doğusundan, batısına halayı da bizim, horonu da bizim, zeybeği de bizim. İşte bu toprakların kültürünü yaşatmak için Cumhuriyetimize sahip çıkacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Kılıç “Harmandalı”yla Cumhuriyet’i Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 14 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Kılıç “Harmandalı”yla Cumhuriyet’i Kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı