MUĞLA HABERLERİ

Başkan Gürün’den Cumhureyat Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 13:56Son Güncelleme :

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN

IHA

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 29 Ekim 1923 yılında kurulan, temelinde Türk Milleti’nin bağımsızlığını ve cesaretini barındıran Cumhuriyet’in 92.yılını coşkuyla kutlayacaklarını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türk Milleti, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızda tek yürek olmuş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde dünya tarihini değiştiren bir zafer kazanmıştır. Kazanılan zaferin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin özgür iradesine en uygun yönetim şekli olan halk iradesine dayanan Cumhuriyet’i gene halkın desteğiyle kurmuştur” dedi.
Ülkemizde son zamanlarda yaşanan gelişmelerin, siyasi belirsizliklerin, ayrıştırıcı politikaların bütün vatandaşları olumsuz etkilediğinin altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türk Milleti’nin her zamankinden daha fazla bir olmaya, birlikte olmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti’ni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ilerleyen, herkesin birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı, çağdaş, modern, insan haklarına saygılı, demokratik, laik, komşularıyla, diğer dünya devletleri ile barış içinde yaşayan, güçlü bir ülke yapmak için Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sahip çıkmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92.yılında, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, bütün ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Başkan Gürün’den Cumhureyat Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Gürün’den Cumhureyat Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı