TRABZON HABERLERİ

Başkan Genç, İller Bankası'ndan destek sözü aldı

DHA
29.03.2016 - 17:31Son Güncelleme :
DHA

TRABZON, (DHA) – İller Bankası Olağan Genel Kurulu'na katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Genel Müdür Mehmet Turgut Dedeoğlu’ndan, kentsel dönüşüm ve altyapı projeleri için destek sözü aldı.

Genel Kurulu'na katıldığı İller Bankası'nın Trabzon'un birçok ilçesinde içme suyu, park, kanalizasyon ve altyapı projeleri yürüttüğünü belirten Başkan Genç, Başkan Turgut Dedeoğlu ile görüştüğünü ve destek sözü aldığını belirterek, İller Bankası yardımı olmadan belediyelerin yatırımları hayata geçirmesinin mümkün olmadığını söyledi. Belediyeler ile İller Bankası'nın kentler için hayati önem taşıyan altyapı projelerini birlikte hayata geçirmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Genç, " Trabzon şu anda kentsel dönüşüm projeleriyle şantiyeye dönmüş durumda. Bu projelerin hızlı bir şekilde bitirilmesi için İller Bankası'nın sağlayacağı finans desteği bizler için çok önemli. Zağnos Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Pazarkapı etabında TOKİ ile birlikte yapacağımız belediye hizmet binası, hükümet konağı ve diğer sosyal tesisler için sağlanacak desteğe teşekkür ediyorum. Şu anda Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile birlikte aynı binada hizmet veriyoruz. Bu nedenle yer sıkıntımız söz konusu. Kendimize ait binaya taşınırsak, hizmetlerimizi daha rahat bir şekilde verme imkanımız olacak” dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Başkan Genç, İller Bankası'ndan destek sözü aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Genç, İller Bankası'ndan destek sözü aldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı