ŞANLIURFA HABERLERİ

Başkan Çiftçi, Su Sorunun Tarihe Gömeceğiz

IHA
28.10.2015 - 11:45Son Güncelleme :

büyükşehir belediye su sorunu

IHA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Kent merkezine bağlı kırsal alanda yürütülen alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Çiftçi, "Allahın izniyle Şanlıurfa’mızın su problemini tarihe gömeceğiz" dedi.
Şanlıurfa merkez ve tüm ilçelerde alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde eskiyen içme suyu hatlarını revize ederek, yeni açtığı su depolarıyla suyu olmayan bölgelere su vermeye başladı. Kent merkezinin içme suyu şebekesine dahil olan Ş-1, Ş-2, Ş-3 ve Ş-4 içme suyu hatlarından kırsal alanlara verilecek olan su depolarını inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yetkililerden bilgi aldı. Şanlıurfa’nın su sorunun tamamen ortadan kaldıracaklarını söyleyen Başkan Nihat Çiftçi, "Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerimizdeki kırsal mahallerin su sorunun tamamen ortadan kaldırıyoruz. Bugün itibariyle yeni hizmete giren depolarımızı bir bir dolaştık. Konuklu ve Selçuklu mahallelerini inceleyerek ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar neticesinde verilen yeni su hattını inceledik. Yeni şebekeleri kurarak gerekli testlerin ardından su veremeye başlıyoruz. Dağ eteği bölgesinde bulunan su deposun inceledik, bu gün itibariyle buradan bölgeye su vermeye başlayacağız" dedi.
“SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”
Başkan Çiftçi, Karaköprü’de yaşanan su sorunu tamamen ortadan kaldıracaklarını vurguladı. Çiftçi, "Bu tesisimizden Karaköprü tesisi dediğimiz ormanın arka tarafındaki dinamit deposuna suyu aktararak Karaköprü ilçemizin su sorunun çözmüş olacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak bu projeleri takip ediyoruz. ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz bu projelerin üstünde. Allahın izniyle Şanlıurfa’mızın su problemini tarihe gömeceğiz. Şanlıurfa’mıza hayırlı uğurlu olsun. Su medeniyettir, su sorunun merkez noktalarda muhakkak çözeceğiz. Emeği geçen bütün çalışanlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Öte yandan Şanlıurfa Merkez ve ilçelerde çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren ŞUSKİ Genel Müdürlüğü Ekipleri, 115 kilometre Kanalizasyon hattı, 119 kilometre içme suyu şebekesi, 51 adet yeni tesis ve 291 adet içme suyu kuyusunun iş ve işlemlerini tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Başkan Çiftçi, Su Sorunun Tarihe Gömeceğiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çiftçi, Su Sorunun Tarihe Gömeceğiz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı