KAYSERİ HABERLERİ

Başkan Çelik: Kayseri için birlikte çalışacağız

DHA
10.05.2018 - 08:09Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Sanayi Odası’nın (KAYSO) yeni yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Başkan Çelik, Kayseri için kurumlarla uyum içinde çalıştıklarını ifade ederek, yeni dönemde çok önemli çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

Başkan Çelik'i ziyaret eden KAYSO heyetinde, Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. KAYSO'nun yeni yönetimi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Büyüksimitçi, "Oda meclisinde yüzde 50’nin üzerinde, yönetim kurulunda da yüzde 70 civarında değişiklik yapıldı. Önümüzdeki dönemde Kayseri ve ülke sanayisi için hayırlı çalışmalar yapmak istiyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, Sanayi Odası yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, "Kayseri’deki kurumlar arası uyumun şehrimizi diğer şehirlerin önüne geçirdiğini belirtmek istiyorum. Tüm kurumların Kayseri ortak paydasında buluştuğu gibi Sanayi Odamız da bizim her zaman iş birliği içerisinde çalıştığımız bir kurumumuz. Önümüzdeki dönemde birlikte yapmamız gereken çok önemli projeler var. Bunların başında gerek ihtisas organize sanayileri, gerekse büyük organize sanayiler gibi sanayi bölgelerinin planlanması geliyor. Kayseri’nin hem ulusal anlamda, hem de uluslararası anlamda tanıtılması da birlikte yapacağımız çalışmalar arasında geliyor” şeklinde konuştu.

Kayseri sanayisinin kültürünü değiştirmesi gerektiğini de vurgulayan Başkan Çelik, “Emek yoğun işten, teknoloji yoğun katma değeri yüksek işlere doğru yönelmek için klasik bildiğimiz sanayicilik kültürünün değişmemiz gerekiyor. Hep beraber inşallah şehrin geleceği için yapılacak her projede yine beraber olacağız. Ülkemizin 2023’te 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasına Kayseri olarak katkı vereceğiz” diye konuştu.

 

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Çelik: Kayseri için birlikte çalışacağız haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı