ANTALYA HABERLERİ

Başkan Çalık'tan 'FETÖ' açıklaması

DHA
30.03.2017 - 14:50Son Güncelleme :
DHA

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) - SERİK Belediye Başkanı Ramazan Çalık, kendisi ve yakın çevresindekileri FETÖ'cü olmakla suçlayanlar olduğunu, bu kişilerin Ak Parti genel merkezine şikayet dilekçesi gönderdiğini belirterek, "Bu kişilerin ciddi hasta olduğuna inanıyorum. Bu iddialarını ispat etmezlerse, müfteri ve alçaktırlar ki, öyledirler. Zira yalanın iftiranın ispatı mümkün değildir" dedi.

Serik Belediye Başkanı AK Partili Ramazan Çalık, kendisini "FETÖ'cü" olmakla suçlayan aralarından partisinden bir belediye meclis üyesinin de bulunduğu kişiler olduğunu öne sürdü ve bu kişilere "çete" suçlamasında bulundu. Bu kişilerin kendisi hakkında alçakça ihbarlarda bulunduğunu savunan Başkan Çalık, konuya ilişkin 5 sayfalık yazılı açıklama yaptı. Başkan Çalık, "Bugün eksik bıraktığımız görevi tamamlamak, seviyesizlikte sınır tanımayan bu sülükleri ifşa etmek ve gerçek konumlarının kamuoyunca da bilinmesini sağlamak amacıyla harekete geçtim" dedi.

'İHBARLAR YAPTIRILDIĞINI İŞİTİYORDUM'

Uzun süredir FETÖ ve olağanüstü hal istismarcısı bir çetenin ilçede etkin faaliyet gösterdiğini bilip hissettiğini aktaran Başkan Çalık, "Zira bunlarla uğraşacak vaktimiz yoktu. Son zamanlarda Ö.G., Y.T. ve M.A. gibi partimizden görünen şahısların, bazı insanlara para ve menfaat sağlayıp, aleyhimde iftira ettirmeye ikna ettikleri, bu kişileri, Antalya'da KOM'a veya cumhuriyet savcılığına, yanlarında avukat eşliğinde götürerek, ifade aldırdıkları duyumlarını alıyordum. Yine bu çete ve bu çeteyi azmettirenler tarafından BİMER'e ve CİMER'e, FETÖ'ye para sağlamak için yapıldığı iddia edilen yolsuzluk konulu ihbarlar yaptırıldığını da çokça işitiyordum. Yine aynı şahısların ve ismi bende mahfuz, bu tiplerle bağlantısı olan bir KOM polisinin ismini kullanarak kara propaganda yaptıklarını biliyorum. Biz canımızı dişimize takıp gece gündüz referandum çalışması yaparken, bu hainler, benim, eşimin ve mesai arkadaşlarımın FETÖ'den alınacağını söylemekte, bugün, yarın, en sonunda 16 Nisan'dan sonra FETÖ'den içeri gireceğimiz propagandasıyla uğraşmaktalar" diye konuştu.

DAİRESİNİ GÜLEN'İN BERBERİNE SATTI İDDİASI

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'na 30 Eylül 2016 tarihli 2.5 sayfalık bir dilekçe sunulduğunu ve burada kendisi hakkında iftiralarda bulunulduğunu kaydeden Başkan Çalık, dilekçede 15 Temmuz'dan 1.5 ay önce darbeden haberdar olduğu, 15 Temmuz gecesi telefonunu şoförüne verdiği ve bir otele gittiğinin iddia edildiğini ancak o gece dünya karması galası dolayısıyla Regnum Otel'de bulunduğunu anlattı. İzmir'deki dairesini Fethullah Gülen'in berberine sattığı iddialarının dilekçede yer aldığını söyleyen Çalık, 2008 yılında İzmir'den ayrılırken bir emlakçı vasıtasıyla sattığı ve kime satıldığını dahi hatırlamadığı bir daireden bahsedildiğini kaydetti.

'YALANIN İFTİRANIN İSPATI MÜMKÜN DEĞİLDİR'

Çalık, "15 Temmuz darbe girişimi sırasında belediyeye ait tüm araçların otoparka çekilmesi talimatı verdiğimi, FETÖ terör örgütü mensubu olduğumu, Ak Parti'nin daha fazla zarar görmemesi ve gerekli tedbirlerin alınması için Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı'na başvurduğunu söylüyor. Bu onursuz ve şerefsiz adamın (adamların), bu kadar çok yalanı uydurmak ve dahası bunu üstlere göndermek cüretleri, akıl ve ruh sağlıklarıyla ilgili şüpheye açıktır. Bu kişilerin ciddi hasta olduğuna inanıyorum. Bu iddialarını ispat etmezlerse, müfteri ve alçaktırlar ki, öyledirler. Zira yalanın iftiranın ispatı mümkün değildir" dedi.

'CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE DAVET EDİYORUM'

Söz konusu ihbar dilekçesinde oğlu ve danışmanı dahil çevresindeki herkesin FETÖ'cü olduğu ve belediyeden FETÖ'ye para aktarıldığının öne sürüldüğünü kaydeden Başkan Çalık, şöyle dedi:

"Bunlar ve benzeri tipler ülkemizde FETÖ soruşturmalarını sulandırmakta, masum insanların sorguya alınmasını sağlamaya çalışmakta, Ak Parti'ye ve devlete zarar vermekte, gerçekte ise FETÖ'ye hizmet etmektedir. Sonuç olarak bu hain ve şerefsiz insan müsveddelerinin tamamen yalan, dolan ve iftiralardan oluşan hakkımızdaki tüm iddiaları, gerçekleri ifade eden belgeleriyle beraber başta cumhuriyet savcılıkları olmak üzere devletimizin ilgili tüm kurumlarına gönderilecek, partimiz nezdinde de haklarında işlemler başlatılacaktır. Ben de yasal hazırlık yapıyorum, ama şimdi öncelikle sayın cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum. Bu melun çeteyi ve suç örgütünü bu saatten sonra devletimiz ve milletimiz adına Türkiye Cumhuriyeti savcılarına emanet ediyorum. Ceza ve hukuk mahkemelerinde bu ihbarları yapanlarla hesaplaşacağız."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Başkan Çalık'tan 'FETÖ' açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Çalık'tan 'FETÖ' açıklaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı