KAYSERİ HABERLERİ

Başkan Büyükkılıç öğrencilerle

DHA
19.10.2017 - 15:58Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Ali Rıza Özderici Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri programının konuğu oldu.

Ali Rıza Özderici Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan Konferans Salonunda 10. 11 ve 12. Sınıf  öğrencilere hitaben konuşma  yapan Başkan Büyükkılıç, yerel yönetimler, belediyeler ve Melikgazi Belediye çalışmalarından örnekler vererek  bilgilendirdi.

Kayseri ilinin 555 bin nüfusu ile en kalabalık ilçesi olan Melikgazi Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğunu yatırım ve hizmetlerden dolayı örnek ve referans belediye gösterildiğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç“Melikgazi Belediyesi insana değer veren ve hayatı kolaylaştıran yatırımları ile ön plana çıkmaktadır. Kendi enerjisini kendi üreten, kentsel dönüşüm projeleri ile prestij mahalleler oluşturan, restorasyon çalışmaları ile tarihe sahip çıkan, yaptırdığı 12 okul ve eğitim alanında yaptırdığı sayısız yatırım ile Eğitimin ve Eğitimcinin Dostu olan, modern ve çok amaçlı pazar yerleri ve esnaf siteleri ile esnafların yanında yer alan, meslek kursları ile binlerce vatandaşı kalifiye eleman olarak iş piyasasına kazandıran, yeşil’e önem veren ve geri dönüşüm yatırımları ile çevreyi koruyan bir belediyedir. Çocuk meclisimiz ile birçok konuyu gündeme getiriyoruz. Çocuklara birey olarak toplumda görev almayı ve paylaşmayı öğretiyoruz. Spora ve sporculara önem veriyoruz. Birçok açık alan spor merkezinde ücretsiz hizmet veriyoruz. Yerel yönetimler olarak ‘ beşikten mezara’ kadar geniş bir hizmet çeşidimiz vardır. Evde akan su, cadde ve sokakların temizlenmesi, çöplerin toplanılması, dar gelirli ailelere, yaşlılara yardım ile cadde ve sokakların açılması, parkların yapılması ve bakımı, spor merkezleri ve salonları, kültürel ve eğitimsel hizmetler gibi çok geniş bir hizmet ağımız vardır. Melikgazili hemşerilerimizin huzur ve refahını sağlamak, Melikgazili olmanın farkını yaşatmak için ne gerekiyorsa o işi sahipleniyor “her işe bizim işimiz” anlayışı ile güler yüzlü ekibimizle sizlere hizmet etmenin keyfini yaşıyoruz.” dedi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Büyükkılıç öğrencilerle haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı