VAN HABERLERİ

Başkale Belediyesi'nden vatandaşlara ekmek ve un yardımı yapılıyor

DHA
28.03.2017 - 10:29Son Güncelleme :
DHA

Engin ERTÜRK/BAŞKALE (Van), (DHA)-VAN'ın Başkale İlçesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde ilçe ve merkez genelinde 100 aileye günlük ekmek yardımı ile kırsal mahallelerdeki 700 aileye de un yardımı yapılıyor.

Belediye tarafından ilçede ve kırsal alandaki mahallelerde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ekmek ve un yardımı yapılıyor. İlçe merkezindeki vatandaşlar günlük ekmeklerini belirlenen fırınlardan alırken, unlar ise mahallelerdeki vatandaşlara belediye personel tarafından evlerine teslim ediliyor. Belediye Başkan Vekili Kaymakam Abdulselam Öztürk sosyal devlet anlayışında ihtiyaç sahibi vatandaşlara bakmanın görev olduğunu belirterek,"Sakat, yetim, dul, kimsesiz şehit çocuklarına hasta ve imkansızlara sosyal devlet olarak bakmak bizlerin görevidir. Merkez mahallerde fırına yakın yerlerdeki vatandaşlarımıza ekmek fişi veriliyor. Kırsal mahallerdeki mağdur maddi durumu iyi olmayanlara da un verilerek günlük ekmekleri bu şekilde temin ediliyor. 100 aileye aylık 15 bin ekmek veriliyor. Kırsaldaki 700 aileye de aylık 1 torba olmak üzere 700 torba un veriyoruz. Bu hizmetimiz devam edecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başkale Belediyesi'nden vatandaşlara ekmek ve un yardımı yapılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkale Belediyesi'nden vatandaşlara ekmek ve un yardımı yapılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı