Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başbakan konuşurken bu sloganlar atıldı

  hurriyet.com.tr
  07 Haziran 2013 - 10:31Son Güncelleme : 07 Haziran 2013 - 13:26

  Başbakan Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'ndaki konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Sloganlar dünya basınına da konu oldu. BBC, haberinde "Erdoğan'ın bazı takipçileri 'Yol ver gidelim, Taksim'i ezelim' diye slogan attılar. Ancak Erdoğan onlara barış içinde 'evlerine gitmeleri' çağrısı yaptı" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kuzey Afrika dönüşü Atatürk Havalimanı’nda gece yarısından sonra büyük bir coşkuyla karşılandı. Binlerce kişi Erdoğan'ı karşılamaya ellerinde pankartlarla gitti. Başbakan gece saat 03:00'de partililere seslenirken konuşması sık sık sloganlarla kesildi.

  BAŞBAKAN'I BU PANKARTLARLA KARŞILADILAR / Foto Galeri

  BAŞBAKAN KONUŞURKEN BU SLOGANLAR ATILDI

  Başbakan konuşurken binlerce kişi de sık sık sloganlar attı. Başbakan sloganlar kesilince konuşmasına devam etti.

  O sloganlardan bazıları şunlar:
  * Heybetini gizli tut yiğidim, duruşun çakalları korkutuyor
  * Menderes’i astılar, Özal’ı zehirlediler, Erdoğan’ı yedirmeyiz
  * Yol ver gidelim, Taksim'i ezelim
  * Dik dur eğilme, bu millet seninle
  * Türkiye seninle gurur duyuyor
  * Kemal pabucu yarım çık dışarıya oynayalım
  * Yurtta Tayyip, cihanda Tayyip
  * Azınlık şaşırma, sabrımızı taşırma
  * Hepimiz Tayyibiz
  * Polise uzanan eller kırılsın

  Başbakan konuşurken bu sloganlar atıldı Geziciler tweet ile AK Partililer SMS ile

  TEZAHÜRATLAR DÜNYA BASININA DA KONU OLDU

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece Kuzey Afrika gezisi dönüşü Atatürk Havalimanı'nda yaptığı konuşma dünya basınına da haber oldu.

  BBC, "Geri adım atmayan Erdoğan protestolara son verilmesi çağrısı yaptı" başlıklı haberinde, havaalanında tahminen 10 bin civarında destekçisinin Erdoğan'ı karşıladığını belirterek, "eşi ve hükümetten bakanlarla üstü açık bir otobüsten konuşan Erdoğan"ın sözlerinin zaman zaman tezahüratlarla kesildiğini belirtti.

  Haberde, "Erdoğan'ın bazı takipçileri 'Yol ver gidelim, Taksim'i ezelim' diye slogan attılar. Ancak Erdoğan onlara barış içinde 'evlerine gitmeleri' çağrısı yaptı" denildi.

  BBC'nin İstanbul'da bulunan muhabiri Mark Lowen da Erdoğan'ın bu şekilde karşılanmasının halen arkasında olan kitlenin boyutlarını gösterdiğini belirtirken, "Bununla birlikte Başbakan'ın sözleri protestoları daha da alevlendirebilir" yorumunu yaptı.

  Lowen, "Türkiye'deki bölünmeler önümüzdeki günlerde derinleşecek gibi görünüyor ve çok tehlikeli olabilir" ifadelerini kullandı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı