VAN HABERLERİ

Başbakan Davutoğlu’ndan Van’daki Camiye Maddi Destek

IHA
26.10.2015 - 14:15Son Güncelleme :

GEVAŞ MERKEZ CAMİİ MADDİ DESTEK YAPILDI

IHA

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van’ın Gevaş ilçesinde yıllar önce başlanan ve halen eksikleri bulunan Merkez Camii’ne maddi destekte bulundu.
Konu hakkında bilgi veren Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Başbakan Davutoğlu’nun 10 bin, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ise 250 bin TL yardımda bulunduğunu belirtti. Başkan Hakan, “Bilindiği üzere Gevaş Merkez Camii uzunca yıllar önce temeli atıldı. Çok büyük ve güzel bir camimiz. Buradaki esnafa büyük katkı sunmuş, ama tamamlanamamış. Bir miktarda borcu vardı. Geçen Ramazan ayında Sayın Başbakanımız Gevaş’a geldi ve teravih namazını bu camide kıldı. Bizde kendisine camiyi gezdirdik. Dernek başkanımız ve kanaat önderleri ile birlikte Sayın Başbakanımızdan destek istedik. Başbakanımız o akşam 10 bin TL nakit vererek camimize yardımda bulunmuştu. Daha sonra yine Sayın Başbakanımız destekleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı 250 bin TL’yi cami derneğinin hesabına aktarmıştır. Ben desteklerinden dolayı Gevaş halkı adına Sayın Başbakanımıza ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Başbakan Davutoğlu’ndan Van’daki Camiye Maddi Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başbakan Davutoğlu’ndan Van’daki Camiye Maddi Destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı