İZMİR HABERLERİ

Başarılı böbrek ameliyatı

DHA
31.03.2016 - 12:02Son Güncelleme :
DHA


İZMİR Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ürolog Op. Dr. Güner Yıldız ve ekibi, Laparaskopik cerrahi müdahale ile bir hastanın böbrek tümörünü temizledi.
Bu ameliyatın parsiyal adı verilen bir yöntemle gerçekleştirildiğini, böbreğin tamamen alınmadan tümörün büyük bir incelikle temizlendiğini söyleyen Op. Dr. Güner Yıldız aynı zamanda bu tarz ameliyatların devlet hastanelerinde de yapıldabildiğini gösterdiklerini anlattı. Tercih edilen bu yöntemle hastaların toparlanma sürecinin daha hızlı olabildiğini belirten Yıldız “Laparaskopik ameliyatlar hastaların üzerinde kesi yapmadan tedavi imkânı tanıyor. Böylelikle hastalar standart cerrahi yöntemlerinden farklı olarak daha hızlı bir şekilde toparlanıp, ayağa kalkabiliyor" dedi.
Op. Dr. Güner Yıldız yöntemin prostat kanseri, böbrek kanseri gibi vakalarda ayrıca böbrek kistleri, böbrek kanal darlıkları ve böbrek taşları gibi durumlarda da başvurulabildiği gibi yöntemin farklı hastalıklarda da kullanılabildiğini ifade ederek, “Hastamızın tedavisinde parsiyal adı verilen bir yol izledik. Böbreği almadan yalnızca tümörü temizleyerek 3 saat gibi sürede gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyon sonrasında hastamız çok kısa sürede toparlandı ve şifa ile taburcu edildi" dedi.
Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Enver Yalnız da “Laparaskopik yöntemle uygulanan parsiyal müdahaleler çok nadiren yapılabiliyor. Ekibimiz Parsiyel yöntem ile bir ilke daha imzalarını attı. Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak her geçen gün yeni gelişmelerle hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.
İZMİR (DHA)
foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Başarılı böbrek ameliyatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başarılı böbrek ameliyatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı