BARTIN HABERLERİ

Bartın’da "Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkmenler" Konferansı

AA / Selim Bostancı
24.02.2016 - 14:31Son Güncelleme :
Bartın’da Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkmenler Konferansı
AA / Selim Bostancı

BARTIN (AA) - Bartın Üniversitesi’nce "Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkmenler" konulu konferans düzenleneceği bildirildi.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen konferansta Suriye ve Irak başta olmak üzere Lübnan ve Filistin’deki Türkmenler hakkındaki gelişmelerin konu alınacağı belirtildi.

Konferansa Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Çakmakçı, Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahir Nakip, Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör Yavuzarslan ve Suriye Türkmen Milli Hareketi Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci’nin konuşmacı olarak katılacağı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Konferansta konuşmacılar tarafından Ortadoğu’daki gelişmelerin nedenleri ve olası sonuçları farklı bakış açılarıyla masaya yatırılacak. Özellikle DEAŞ terör örgütünün 2013 yılından sonraki saldırılarıyla Irak ve Suriye’deki evlerinden ayrılan 800 bini aşkın Türkmen’in durumu ve Türkmen yerleşim merkezleri Çobanbeyli, Başköy, Carablus, Telafer ve Sincar son durum tartışılarak, Türkiye’nin yapabilecekleri konuşulacak. Bartın Üniversitesi Konferans Salonu'ndaki etkinlik 26 Şubat Cuma günü saat 14.00’da gerçekleşecek"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın’da "Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkmenler" Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın’da "Ortadoğu’daki Gelişmeler ve Türkmenler" Konferansı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı