BARTIN HABERLERİ

Bartın’da Eğitim, İnovasyon Ve Test Merkezi Bim Kuruluyor

IHA
22.08.2015 - 17:58Son Güncelleme :

BAKKA VE BARTIN TSO GİRİŞİMLERİ SONUCUNDA BARTIN'DA EĞİTİM İNOVASYON VE TES MERKEZİ BİM KURULUCAK

IHA

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014 yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında Bartın Ticaret ve Sanayi Odası girişimleri sonucunda, Bartın Eğitim, İnovasyon ve Test Merkezi BİM kuruluyor.
Bartın TSO önderliğinde yürütülen projede, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor. 2014 yılında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Bartın yönetim kurulu üyeleri ortak kararı ile OSB de kurulacak ve OSB,TSO ve Üniversite ortaklığından oluşan bir yapı ile faaliyet gösterecek İnovasyon test merkezi kurulması kararlaştırıldı. Güdümlü Proje Desteği kapsamında bina ve makine ekipmandan oluşan ve tahmini bedeli 4 875.263.50 TL olarak belirlenmiş ve proje başarılı bulunarak kabul edildi.
Kamu, TSO ve Üniversite işbirliği ile gerçekleştirilecek hayat boyu öğrenme projeleri, Ar-Ge faaliyetleri, yenilik stratejisinin belirlenmesine yönelik bilimsel çalışmalar için uygulama alanı olarak kullanılması sağlanacak. Ayrıca BİM tarafından sunulan altyapı desteği ve hizmetlerle yeni kurulan bir işletmenin başlangıç maliyetlerini azaltmayı, gelişmekte olan bir işletmenin ise başarısız olma olasılığını en aza indirme hedefleniyor.
Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır konuyla ilgili şöyle konuştu:”Test ve Ara Ürün Hazırlama Birimi, Ar-Ge ve İnovasyon Ofisleri, Kuluçka Merkezi Birimi, Teknoloji Transfer ve Bilginin Ticarileştirilmesi Birimi, Tasarım ve Prototip Birimi gibi birimlerin çıktıları doğrudan Ür-Ge, Ar-Ge ve İnovasyon altyapısı ile ilgili hizmetleri verecektir. Bu projedeki çalışmalara destek veren başta Bartın Valimiz Seyfettin Azizoğlu’na Bakka Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanımız Cemal Akın’ a, İl Genel Meclis Başkanımız Kenan Dursun’a, Bartın Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a, Batı Karadeniz kalkınma Ajansı personeline teşekkür ederim.
Üniversite sanayii işbirliği oluşturmak, tüm üyelerimize yeni iş ve araştırma olanakları sağlamak, nitelikli ürün geliştirme konusunda ortak çalışmaları sonuçlandırmak amacı ile yapılan, Konya, Bursa gibi büyük sanayi şehirlerinde bulunan ve Batı Karadeniz bölgesinde ilk defa böyle bir büyük bir imkân sağlayacak olan Bartın Eğitim, İnovasyon ve Test Merkezinin ilimize ve tüm bölgemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın’da Eğitim, İnovasyon Ve Test Merkezi Bim Kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın’da Eğitim, İnovasyon Ve Test Merkezi Bim Kuruluyor haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı