BARTIN HABERLERİ

'Bartın Belediyesi Halk Oyunları Şöleni' ilgi gördü

DHA
29.03.2016 - 13:23Son Güncelleme :
DHA

Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA)- BARTIN Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce bu yıl ikincisi düzenlenen 'Bartın Belediyesi Halk Oyunları Şöleni' nde renkli görüntüler oluştu.

Bartın Belediyesi 2'nci Halk Oyunları Şöleni, Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın, "Kültürümüzü yansıtan, kültürel ve sanatsal değerlerimizi yeni nesle aktarmak amacıyla yürütülen çalışmaları vatandaşların beğenisine sunuyoruz. Belediye hizmetlerin yanı sıra kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif alanda, vatandaşlarımızın ve özellikle gençlerimizin serbest zamanlarını değerlendirdikleri kurslarımız devam etmektedir. Halk Dansları Topluluğumuz da bu kurslardan sadece bir tanesidir. Kursumuz alanında başarılı antrenörümüz Orhan Doğan önderliğinde, yöremize ve farklı yörelere ait geleneksel dokuları içerisinde barındıran, halk danslarımızı yaşatmayı, gençlerimize aktarmayı amaçlamaktadır" dedi.

Şölende, Bartın yöresi kız-erkek oyununun yanı sıra, Trabzon, roman, potpori ekipleri ile küçükler-yıldızlar kategorisinde gösteri ekibi sahne aldı. Halk oyunları gösterileri ilgiyle izlendi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden 'Bartın Belediyesi Halk Oyunları Şöleni' ilgi gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 13 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Bartın Belediyesi Halk Oyunları Şöleni' ilgi gördü haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı