ANKARA HABERLERİ

Barınaklar için yeni düzenleme

Ayşe TÜRKMEZ/DHA
29.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, kendisini makamında ziyarete gelen MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy ve Doğa Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık’a Gölbaşı Hayvan Bakım ve Rehabitilasyon Merkezi ile ilgili bilgi verdi. Başkan Odabaşı, Milletvekili Özensoy ve hayvanseverlerden barınağın taşınması için destek istedi.

Ayşe TÜRKMEZ/DHA

Bursa Milletvekili Necati Özensoy, hayvanları koruma yasasındaki aksaklıklarla ilgili yeni düzenleme yapılması için TBMM nezdinde çalışmaların hazırlanmakta olduğunu belirtti. DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık ise hayvanların daha iyi şartlarda korunması gerektiğine değinerek, hayvan barınağının sorunlarını gündeme getirdi. Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ise Gölbaşı Hayvan, Bakım ve Rehabitilasyon Merkezi’nin 10 yıldır ilçede olduğuna işaret ederken şartların çok ağırlaştığını, hayvanların daha sağlıklı bir ortamda korunması için mevcut alanın uygun olmaması nedeniyle başka bir alana taşınması gerektiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Barınaklar için yeni düzenleme haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı