ŞANLIURFA HABERLERİ

Balıklıgöl'de ziyaretçi yoğunluğu

AA / Mehmet Akif Parlak
28.02.2016 - 16:18Son Güncelleme :

- Şanlıurfa'daki inanç turizminin önemli merkezlerinden Balıklıgöl, sonbaharda da ziyaretçi akınına uğruyor

AA / Mehmet Akif Parlak

ŞANLIURFA (AA) - İnanç turizminin önemli merkezlerinden Balıklıgöl, hafta sonu ziyaretçi yoğunluğu yaşadı.

Hazreti İbrahim'in doğduğu, Hazreti Eyyüp, Hazreti Elyasa ve Hazreti Şuayp peygamberlerin yaşadığı rivayet edilen ve bundan dolayı ''peygamberler şehri'' olarak anılan Şanlıurfa, inanç turizmi açısından önemli potansiyeli barındırıyor.
Şehirdeki tarihi ve turistik mekanlar, yaz aylarındaki aşırı sıcaklıklar nedeniyle genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında ilgi görüyor. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen vatandaşlar, Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mağaraya girerek, dönemin hükümdarı Nemrut'un zulmünden kurtulmak için annesi tarafından burada bir süre saklanan Peygamber'in hatırasının bulunduğu mekanda dua ediyor.
Sonbaharda farklı bir güzelliğe bürünen Balıklıgöl, kente gelen ziyaretçilerin en fazla vakit geçirdiği mekanların başında geliyor. Hafta sonu nedeniyle yoğunluk yaşanan yerleşkeyi gezen ziyaretçiler hatıra fotoğrafı çektirerek, balıklara yem attı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Balıklıgöl'de ziyaretçi yoğunluğu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balıklıgöl'de ziyaretçi yoğunluğu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı