Denizli Haberleri

DENİZLİ HABERLERİ

  Bakan Zeybekci: 16 Nisan kurtuluş savaşıdır

  DHA
  16 Mart 2017 - 17:45Son Güncelleme : 16 Mart 2017 - 17:45

  Bakan Zeybekci: 16 Nisan kurtuluş savaşıdır

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)- EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli'nin Çal İlçesi'nde referandum kapsamında düzenlenen mitinge katıldı. Halka seslenen Zeybekci, 16 Nisan'ı 'Kurtuluş savaşı' olarak nitelendirirken, "16 Nisan bugüne kadar bu milletin tüm hastalıkların sebebi olan bir sistemden kurtulmaktır. Bakın bu sistem sayesinden kanımızı bugüne kadar emdiler" dedi.
  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli'nin Çal, Bekilli, Baklan ve Çivril ilçesinde referandum çalışmaları kapsamında düzenlenen mitinglerde vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Zeybekci, ilk olarak Çal İlçesi'nde belediyeyi ziyaret etti. Zeybekci, belediyede MHP'li Belediye Başkanı Fethi Akcan ve MHP İl Başkanı Cafer Birtürk tarafından karşılandı. Başkan Akcan, Zeybekci'ye Çal Belediyespor forması ve atkı hediye etti.
  KILIÇDAROĞLU'NUN AFİŞİ KAPATILDI
  Bakan Zeybekci'nin miting yapacağı alanın karşısındaki direkler arasında asılı duran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun afişinin, itfaiye aracıyla kapatılması dikkat çekti. Bakan Zeybekci, belediye ziyaretinin ardından miting alanına geçerek Çallı vatandaşlara seslendi. Platforma Çal Belediye Başkanı MHP'li Fethi Akcan ile MHP İl Başkanı Cafer Birtürk de bakanın yanında yer aldı.
  "16 NİSAN KURTULUŞ SAVAŞI'DIR"
  Bakan Zeybekci, 16 Nisan'daki halk oylamasının bir siyasi parti seçimi olduğunu anlatırken, "Birileri bunu siyasi arenaya çekmeye çalışıyor. Ama buna izin vermeyeceğiz. 16 Nisan bir kurtuluş savaşı, bağımsızlıktır. 16 Nisan bugüne kadar bu milletin tüm hastalıkların sebebi olan bir sistemden kurtulmaktır. Bakın bu sistem sayesinden kanımızı bugüne kadar emdiler. Bu sistemden dolayı Menderes ve 3 bakanını idam ettiler. Bu sistemdir, Türkiye'yi yıllarca koalisyonlara mahkum ettiler. Bakıyoruz şimdi, 7 düvenin okları Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'yi gösteriyor. Hele  16 Nisanla ilgili MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır' dedi ya, oklarını ona çevirdiler. İkisi birden hedeflediler. Ama biz şimdi, Allah'ın izniyle ikinci bir kurtuluş savaşıyla bu hastalıkların tamamından kurtulacağız" dedi.
  "16 NİSAN SONRASI GENEL BAŞKANLIK YAPAMAYACAK"
  Kemal Kılıçdaroğlu'nun 16 Nisan sonrası genel başkanlık yapamayacağını belirten Zeybekci, şöyle konuştu:
  "16 Nisan'dan sonrasına neden feryat figan bağırıyorlar. Çünkü genel başkanlık yapamayacak. 16 Nisan'dan sonra biliyor ki, yüzde 51'i istiyorsan bu ülkenin değerleriyle barışacaksın, milletle barışacaksın onları ikna edeceksin. Onlara sevdanı aşkını vereceksin. Kılıçdaroğlu'nun ümidi var mı, onun için feryat ediyor. 16 Nisan CHP'ye de iyi gelecek. Onlarda kurtulacak. Memlekette siyaset uzlaşacak. Önce millet, vatan, bayrak, devlet diyecek. Onun etrafında buluşacak. Onda öyle bir kabiliyet yok. Bakmayın bugünlerden değişti neyse, bir farklı oluverdi. Bütün bir Avrupa bizimle ilgili bir şeyler yaparken, 'arkanızdayız' demeye başladı. Aman ha, eğer bu bir şeye doğru diyorsa, dikkat edin. Eğer hayalin varsa, eğer aşkın varsa, eğer 'yüzde 51'i ben yakalayacağım' diyorsan, meydana çıkarsın. Ama ümidi yok, ne ümidi var, ne bu millet gibi bir gayeleri var. 16 Nisan, 80 milyonun meselesidir. Bütün Türkiye'nin meselesidir, bir bayrak, bir bağımsızlık meselesidir. Bir özgürlük meselesidir, bir devlet, bir ebet meselesidir. Bir daha bu hastalıkları görmeme meselesidir. Kim gelirse gelsin, bu milletin elini öpmeyen, bu milletin önünde düğmesini iliklemeyen, bu milletin yaşlısını kucaklamayan, bu milletin çocuğunu omuzlayana bu millet yüzde 51 ile iktidar vermez. İktidara millet geliyor, ondan rahatsızlar."

  FOTOĞRAFLI 

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  DenizliBugün19 ºCHafif Yağmurlu
  • Perş17 ºC
  • Cuma18 ºC
  • Cmts20 ºC
  • Pazr21 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı20 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı