TRABZON HABERLERİ

Bakan Soylu: Top atsan yıkılmaz bir sistem oluşturacak Erdoğan (3)

DHA
27.03.2017 - 16:47Son Güncelleme :
DHA

‘BU KILIÇDAROĞLU VAR YA AKLINI YİTİRMİŞ’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dernekpazarı ilçesinde vatandaşlara hitap etti. Anayasa değişikliği, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatan Soylu, yeni anayasayla Türkiye’nin ikinci sıçramasını yaparak dünyanın en iyi 10 devleti arasında yerini alacağını söyledi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerini sürdüren Bakan Soylu şöyle konuştu:
“7 Haziran’da Kılıçdaroğlu’nun havalarını gördünüz değil mi? Burnundan kıl aldırmıyordu. Bunların bir tane çakılı kazığı var mı memlekette? 1’inci köprü hayır, 2’inci köprü hayır, 3’üncü köprü; o da hayır. Anayasa, o da hayır. Siz neye ‘hayır’ dediyseniz bu milletin iradesiyle bu ülkede yapıldı ve gerçekleştirildi. Bizim en güzel eserlerimiz oldu. Siz bir tek şeye yıllardan beri sahip çıkıyorsunuz. Hayırsız bir anayasaya sahip çıkıyorsunuz. Menderes’in kanı üzerinden inşa edilen bir Anayasaya sahip çıkıyorsunuz. Bütün bunları gerçekleştirdiniz. Yıllardan beri yaptığınız bir tek şey var; istemezük. Bilmenizi isterim, bu millet sizin istediğinizin tersini yapıyor. Bu Kılıçdaroğlu var ya aklını yitirmiş. Uzayda yaşıyor, uzayda. İnanın uzayda yaşıyor.”
İlçede katılımcılara karanfil veren Bakan Soylu, referandum için destek isteyerek konuşmasını noktaladı.

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Bakan Soylu: Top atsan yıkılmaz bir sistem oluşturacak Erdoğan (3) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Soylu: Top atsan yıkılmaz bir sistem oluşturacak Erdoğan (3) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı