VAN HABERLERİ

Bakan Ramazanoğlu; Hedef kitlemiz terör mağduru ailelerdir (2)

DHA
27.03.2016 - 18:36Son Güncelleme :
DHA

BAKAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Van'daki temasları kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Ramazanoğlu, Doğu Anadolu Bölgesi'nin kardeşliğin, yarenliğin, yoldaşlığın adı olduğunu söyledi. Doğudan batıya gönül köprüleri kurmaya devam ettiklerini belirten Bakan Ramazanoğlu,"Bizim için Bursa nasılsa Van'da aynıdır. İzmir'de, Eskişehir'de aynıdır. Çünkü bizler Anadolu'ya açılan bu kapıdan hep birlikte girdik içeri. Bu toprakların kokusunu birlikte çektik içimize. Acılarımızı, sevinçlerimizi ve hüzünlerimizi yine birlikte paylaştık. Bu hassasiyetle iktidarımızın her döneminde insanı, sevgiyi ve hoşgörüyü her zaman sosyal politikalarımızın merkezine aldık. Toplumun tüm kesimlerini kucakladık. Her türlü ayrımcılığa, etnik ve bölgesel milliyetçiliğe şiddetle karşı çıktık. Bu kadim coğrafyada mazlumların, kimsesizlerin umudu bizleriz. Bütün insanlık Adem'den son insana uzanan büyük bir kardeşlik zincirinin parçasıdır. Unutmamalıyız ki, ekonomik kalkınmanın, gelişmenin ve toplumun refah seviyesinin yükseltilmesinin yolu birlik ve beraberlikten geçer. Ülkemizin öz kaynaklarının en verimli şekilde kullanarak daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya siz değerli STK'larımızla işbirliği içinde devam edeceğiz. STK'lar özgür düşüncenin, sivil inisiyatifin merkezidir" dedi.
ÇOCUK İSTİSMARINI YAPANLAR TOPLUM İÇİNE ÇIKMAMALI
Çocuk istismarını detaylı olarak masaya yatıracaklarını belirten Bakan Ramazanoğlu, şöyle konuştu:
"Çocuk şiddeti, tecavüzü ve hakları bakımından toplumdaki hassasiyetlerin aynısını taşıyoruz. 13-14 Nisan'da bakanlığımızı ilgilendiren bütün kanunları gözden geçireceğimiz bir hukuk çalışması yapıyoruz. Bu çalıştayda ele alacağımız konulardan biri de hem sorumlu olan kurumlarda hem de aile içinde ihmal, istismar ve tacize uğrayan çocuklar konusunda verilecek cezalarla ilgili konuları görüşeceğiz. Benim gönlümden geçen verilebilecek en ağır cezaların verilmesi bütün haklardan mahrum bırakılmaları, asla ve asla bir daha topluma çıkmamaları. Bu cezalandırmayı aynı zamanda kadın şiddeti içinde istiyorum. Kadınlara karşı şiddet ve tecavüz fiili işleyenler konusunda da sıfır tolerans ve sonuna kadar takip yapıyoruz. İyi hal indirimi cümlesini asla duymak bile istemiyorum. İnsanlık dışı bu suçu işleyen kişilerin iyi hali nasıl olabilir?"
Bakan Ramazanoğlu daha sonra Yüksekova'dan terör nedeniyle Van'a göç eden Ağırbaş Ailesi'ni ziyaret ederek, 100 yaşındaki Zeze Ağırbaş ve aile üyeleriyle sohbet etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Bakan Ramazanoğlu; Hedef kitlemiz terör mağduru ailelerdir (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 18 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Ramazanoğlu; Hedef kitlemiz terör mağduru ailelerdir (2) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı