Bakan Kılıç: Gözlemcilerin hangi terör örgütüne destek verdiklerini gördük - Samsun Haberleri
Samsun Haberleri

SAMSUN HABERLERİ

  Bakan Kılıç: Gözlemcilerin hangi terör örgütüne destek verdiklerini gördük

  DHA
  21 Nisan 2017 - 14:13Son Güncelleme : 21 Nisan 2017 - 14:13

  Bakan Kılıç: Gözlemcilerin hangi terör örgütüne destek verdiklerini gördük

  SAMSUN, (DHA) - GENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "CHP ve muhalif olanlara şunu söylemek istiyorum; Sığınmaya çalıştıkları gözlemcilerin ne paçavralarla hangi terör örgütüne destek vererek, daha doğrusu hangi terör örgütü ile poz verdiklerini sosyal medyada ve medyada gördük" dedi.
  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve partililerle birlikte, Samsun'un Tekkeköy ve Canik ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyaretinde bulundu. Referandumda çıkan evet oylarına verilen destekten dolayı teşkilatın çalışmalarına teşekkür eden Bakan Kılıç, seçim sonuçları üzerinde yapılan değerlendirmelere de değindi. Yüksek Seçim Kurulu'nun ortaya koyduğu kararın açık olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, "Milletimizin sandıkta vermiş olduğu karar açıktır. Bunun tartışması yoktur, bu konu artık kapanmıştır. Şuan itibarıyla hizmetlerimize, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir taraftan da FETÖ terör örgütü ile ilgili atılması gereken adımlar ve alınması gereken kararlar var. Milli Güvenlik Kurulu'nun tavsiyesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu kararı ile olağanüstü halin uzatılması kararını meclise gönderdik. Meclis hemen toplandı ve 3 ay daha uzatma kararı aldı. Dolayısıyla terörle olan mücadelemiz, ülkemizin gelecek mücadelesi, istikrar mücadelesi, ekonomimizin gelişmesi ve uluslararası politikalar olarak da yoğun şekilde çalışmalara devam ediyoruz" dedi.
  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) raporuna da tepki gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "CHP ve muhalif olanlara şunu söylemek istiyorum; Sığınmaya çalıştıkları gözlemcilerin ne paçavralarla hangi terör örgütüne destek vererek, daha doğrusu hangi terör örgütü ile poz verdiklerini sosyal medyada ve medyada gördük. Ben takdiri yüce milletimize bırakıyorum. Aziz milletimiz 16 Nisan'da Türkiye'nin geleceği ve hızlı şekilde ilerlemesi için bir karar vermiştir. Bu kararı göremeyen, görmek istemeyen, hatta hatta 'Bu sonuçları tanımıyoruz' diyen anamuhalefet partisinin genel başkanına sadece şunu söylüyorum: Bu sonuçları tanımamak demek milleti tanımamak demektir. Siz milleti tanımazsanız millet sizi hiç tanımaz" diye konuştu.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  SamsunBugün11 ºCAçık
  • Çarş13 ºC
  • Perş15 ºC
  • Cuma17 ºC
  • Cmts18 ºC
  • Pazr17 ºC
  • Pzts16 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı