ANKARA HABERLERİ

Bakan Çelik : Çaykur'a 1500 mevsimlik işçi alınacak

DHA
30.03.2017 - 09:54Son Güncelleme :
Bakan Çelik : Çaykura 1500 mevsimlik işçi alınacak
DHA

ANKARA, (DHA) -GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çaykur'da istihdam edilecek geçici işçi alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, "Kurumun personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla 1500 mevsimlik (geçici) ilkokul öğrenimli beden işçisi İş-Kur aracılığıyla alınacak" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in açıklaması şöyle; "Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde (Çaykur) istihdam edilmek üzere geçici işçi alımı gerçekleştirilecek. Çaykur'a bağlı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde bulunan yaş çay fabrikalarında çalışmakta olan geçici ve daimi işçilerden emeklilik, ölüm ve diğer nedenlerle ayrılmalardan dolayı önemli sayıda işçi personel açığı çıkmış bulunuyor.Ayrıca kurumun oluşturulan yeni fabrikası ve bazı ünitelerdeki imalat makine sayısı artışından dolayı yaş çay işleme kapasitesinin artması, mevcut işgücü ihtiyacını daha da artırmış bulunuyor. Kurumun personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla 1500 mevsimlik (geçici) ilkokul öğrenimli beden işçisi İş-Kur aracılığıyla alınacak.İş-Kur'un söz konusu alım için ilana çıkışı, 4-13 Nisan aralığında olacak. Kura çekimi ise Mayıs ayının ilk haftasında noter huzurunda yapılacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bakan Çelik : Çaykur'a 1500 mevsimlik işçi alınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 09 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Çelik : Çaykur'a 1500 mevsimlik işçi alınacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı