BALIKESİR HABERLERİ

Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin faaliyetleri

AA / Suat Salgın
29.02.2016 - 14:39Son Güncelleme :
AA / Suat Salgın

BALIKESİR (AA) - Ayvalık'ta yardıma muhtaç yaşlılara destek olabilmek ve huzurevi yaptırmak için kurulan Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin sosyal faaliyetleri sürüyor.

Dernek Başkanı Fatma Cavlı, yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahiplerine, yakacak, ev ve giyim eşyası ile gıda gibi yardımları ulaştırdıklarını söyledi.

Yaptıkları her yardımı belgelediklerini dile getiren Cavlı, "Gönül dostlarımız, yeni veya ikinci el kıyafetleri, gıda paketlerini, hasta ve bebek bezlerini bize getiriyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Kurulduğumuz günden beri kayıtlı olarak bin 200 aileye destek verdik. 25'li, 50'li gruplarla ihtiyaç sahibi çocukları giydiriyoruz. Bin çocuğun iç çamaşırı ihtiyacını karşıladık" dedi.

Cavlı, din, dil, ırk ve siyasi parti ayrımı gözetmeden çalıştıklarını belirterek, "Yeni yardımseverlere de ihtiyacımız var. Derneğime bir paket makarna bile getirseler, bir ihtiyaç sahibinin evinde bir akşamlık yemek olur" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin faaliyetleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin faaliyetleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı