AYDIN HABERLERİ

Aydın'dan kısa kısa

AA / Murat Şenbaklavacı,Bahattin Albayrak
27.02.2016 - 14:24Son Güncelleme :

- Çine'de İstiklal Marşı'nı şiir olarak en güzel okuma yarışması

AA / Murat Şenbaklavacı,Bahattin Albayrak

AYDIN (AA) - Çine'de, ortaokul ve liseler arasında İstiklal Marşı'nı şiir olarak en güzel okuma yarışması düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte ilçedeki lise ve ortaokullarda eğitim gören öğrenciler yarıştı. Etkinlikte liseler kategorisinde Muhsin Kalkan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nazlıcan Karanfil birinci olurken ortaokullar da ise Mustafa Türkoğlu Ortaokulu öğrencisi Serhat Yavuzkan birinci oldu.

Yarışmanın birincileri, Aydın'da il genelinde düzenlenecek İstiklal Marşı yarışmasında ilçelerini temsil edecek.

- Üniversite öğrencileri Koçarlı'yı güzelleştiriyor

Adnan Menderes Üniversitesi Koçarlı Meslek Yüksek Okulu Peyzaj Bölümü öğrencileri ilçedeki parklarda staj yapıyor.

Koçarlı Belediyesi ile Koçarlı Meslek Yüksek Okulu arasında ortaklaşa yapılan proje kapsamında bir grup öğrenci ilçedeki park ve bahçelerde bakım, onarım ve budama işini gerçekleştirirken hem staj görüyor hemde ilçenin güzelleşmesini sağlıyor.

Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, yapılan işin iki taraf içinde kazanç sağladığını belirterek, "Peyzaj konusunda üniversite ile bir işbirliği içerisine girdik. Üniversite yönetimine ilçe merkezindeki parkların peyzaja ihtiyacı oldu söyledik. Oradaki görevlerde bizden gelen teklife olumlu baktılar. Hem oradaki öğrenciler peyzaj konusunda staj görmüş olacaklar hem belediye olarak biz yararlanmış olacağız ve Koçarlı’da bir üniversite olduğunun halkta farkına varacak" dedi.

Koçarlı Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi İlksoy Bostancıoğlu ise, bundan sonrada belediye ile daha sıkı bir çalışma içerisinde olacaklarını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Aydın'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aydın'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı