ZONGULDAK HABERLERİ

Ayan, Koalisyon Sürecini Değerlendirdi

IHA
28.07.2015 - 15:59Son Güncelleme :

MHP İL BAŞKANI HAMDİ AYAN, KOALİSYON SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, koalisyon sürecini değerlendirdi. Ayan, MHP’nin üzerinden siyaset terziliği yapılmaya çalışıldığını söyledi.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerin ardından koalisyon hükümeti kurma çalışmaları sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hükümeti kurma görevini vermesinin ardından başlayan süreci değerlendiren MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP’nin kriterleri olduğuna dikkat çekti.
Halkın; MHP’ye 80 milletvekilliği ile muhalefet görevi verdiğini ifade eden Ayan, şu ifadelere yer verdi:
“Bu süreç Anayasal bir süreçtir. Hükümetin kurulmasının belli bir süreci var. Cumhurbaşkanı 7 Haziran seçimlerinde en fazla oy almış olan partinin genel başkanına hükümeti kurma yetkisi verdi. Bunun da 45 günlük bir zamanı var. Burada Başbakan bir ve ikinci turlarını tamamladı. Şimdi sıra üçüncü turlardadır. Dolayısıyla hükümeti kurmak istiyorsanız zaten kurarsınız. Yani burada diğer siyasi partilerimizin başta MHP olmak üzere genel başkanımızın söylemiş olduğu kriterlerimiz bellidir. Eğer bir hükümet kurmayı gerçekten istiyorsanız gelirken bu tekliflere açık olarak gelirsiniz. Dolayısıyla görüşülecek gündem belli olmuştur. Eğer kurmak istiyorsanız kurarsınız. Ama şu da var ki biz parti olarak başta genel başkanımızın söylemiş olduğu gibi bize verilen oyların karşılığı olan 80 milletvekilliği, bize göre sandıktan ‘Muhalefet olun’ anlamına gelmiştir. Burada AK Parti 258 milletvekili almış. CHP 132 milletvekili almış. Bunlara bir ve ikinci parti olarak hükümeti kurmalarını söylemiş. Dolayısıyla bunlara da böyle bakmak lazım gelir. Ama her ne hikmetse bütün süreç MHP’nin elinde ve kontrolündeymişçesine adeta MHP’nin üzerinden bir siyaset terziliği yapılmaya çalışılıyor. Biz bunu böyle okuyoruz ama tabii ki bu işlerde genel başkanımız Türkiye’nin önü ne zaman tıkanıyorsa mutlaka devreye girmiş ve Türkiye’nin önünü açmıştır. Bu süreç içerisinde Davutoğlu, Genel Başkanımızı ziyaret ettiğinde genel başkanımız bir cümle söylemiştir. Burası çok önemlidir. Bunu unutmamak lazım ki o da ‘Bizim üzerimize düşen bir fedakarlık olursa Türkiye ve milletimizin bekası noktasında fedakârlık yaparız’ demiştir. Daha bundan büyük bir cümle yoktur. MHP yapacağını yapmıştır. Kaldı ki geldiğimiz sürece baktığınız zamanda; son yaşadığımız olaylarda maalesef genel başkanımız yine haklı çıkmıştır. Biz şunu diyemeyiz, ‘MHP olarak sadece bir yerlerde bakanlarımız, milletvekili koltuklarımız olsun. Bürokratlarımız olsun’ diye siyaset yapan bir parti değiliz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Ayan, Koalisyon Sürecini Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayan, Koalisyon Sürecini Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:10
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı