GeriAvrupa Wulff çifti yine ayrıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Wulff çifti yine ayrıldı

Wulff çifti yine ayrıldı

2013’te ayrılıp 2015’te tekrar evlenen Almanya eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff ile Bettina Wulff, ikinci kez ayrıldı.

ALMANYA eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Almanya’nın en parlak siyasetçileri arasındaydı. Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanıyken Aygül Özkan’ı bakan yaptı. Adı, Başbakan Angela Merkel’in yerine geçiyordu. Ancak Merkel onu cumhurbaşkanlığı koltuğuna önererek, ciddi bir rakibinden kurtulmuş oldu. Wulff 2010’da cumhurbaşkanı seçildiğinde, konuşmasında “İslam da Almanya’ya ait” sözü tarihe geçti. Türkiye ile ilişkileri derinleştiren Wulff, mevkidaşı Abdullah Gül’ü memleketi Osnabrück kentinde ağırladı. Ancak Wulff, cumhurbaşkanı olduktan iki yıl sonra hafta sonu gittiği bir yerde otel parasını başkasının ödemesi ve iş insanı arkadaşından ucuz kredi alması suçlamalarıyla yoğun baskı altına girdi. Savcılık dokunulmazlığını kaldırınca, Wulff da cumhurbaşkanlığından istifa etti.

Wulff çifti yine ayrıldı

YÜZÜĞÜ HÂLÂ PARMAĞINDA
Wulff’un istifasından sonra eşi Bettina da ayrılıp başka bir eve taşındı. Bunun üzerine Wulff, 2013’te boşanma davası açtı. İki çocuk sahibi Wulff çifti ortak evlerini satıp miras paylaşımına gitti. Eski Cumhurbaşkanı Wulff, Hannover’de bir evin çatı katına yerleşti. Ancak çiftler 2015’te yeniden bir araya geldi ve aynı yıl kilisede düzenlenen nikâhla tekrar hayatlarını birleştirdi. Fakat bu evlilik de uzun sürmedi. Çiftler üç yıl aradan sonra yine ayrılma kararı aldı. Wulff’un avukatı, ayrılma kararının ortak alındığını açıkladı. Bunte dergisi eski Cumhurbaşkanı Wulff’un halen evlilik yüzüğünü taşıdığı ve karısını geri kazanmak için mücadele ettiğini, ancak Bettina Wulff’un bir başkasıyla ilişkisi olduğunu yazdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle