GeriAvrupa Uçağın çıkış kapısını tuvalet kapısı sanınca...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçağın çıkış kapısını tuvalet kapısı sanınca...

Uçağın çıkış kapısını tuvalet kapısı sanınca...

KLM uçağında bir yolcu tuvalet sandığı uçağın kapısını açmaya kalkıştı.

İskoç yolcu James Gray, KLM havayolları ile yaptığı  Edinburgh-Amsterdam seferini yapmakta olan uçakta seyahat ederken tuvalete gitmek istedi. Telegraph’ta yer alan habere göre, tuvalet kapısıyla uçak kapısını karıştıran adam, uçağın çıkış kapısını açmaya çalıştı.  30.000 feet yükseklikte uçarken çıkış kapısını ‘açmaya’ çalışan adam, inişte tutuklandı. 

PARA CEZASI KESİLDİ !

434 Sterlin (yaklaşık 600 euro) para cezasına çarptırılan Gray’in, önümüzdeki 5 sene boyunca da KLM havayollarının herhangi bir uçuşunda seyahat etmesi de yasaklandı.

Amsterdam’a iner inmez havaalanında gözaltına alınan Gray, uçuş ekibinin inene kadar yerinde oturmasını istediklerini söyledi. ‘Onlara olayın basit bir hata olduğunu anlatmaya çalıştım. Bir yanlış anlaşılmaydı sadece. İner inmez polis geldi ve beni gözaltına aldı. Çok arkadaş canlısı olduklarını da söyleyemem’ dedi.

Gray, dönüş bileti için de farklı bir havayolu kullanmak zorunda kaldığı için arkadaşından borç almak durumunda kalmış. Kapıyı açmaya çalışmak ile ilgili sorulara da, yalnızca kapı koluna dokundum, bu tür bir şeyin ne kadar yehlikeli olabileceğinin farkındayım’ diye cevap vermiş.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle