Tiyatro keyfi

Hürriyet Haber
25.12.2014 - 16:09 | Son Güncelleme:

Tiyatro Frankfurt geçtiğimiz pazar günü Pirelli Sendikası ve TG Hessen Türk Toplumu'nun ev sahipliğinde Neustadt Breuberghalle sahnesini dolduran seyici ile buluştu.

Ferhan Şensoy`un yazdığı, Kamil Kellecioğlu`nun sahneye koyduğu "Biri Bizi Dikizliyor" seyirciler tarafında dakikalarca ayakta alkışlandı.
Gecede elde edilen gelirin tamamı Bad-König Fürstengrund’da bulunanan kimsesiz çocuklara bağışlandı.

Tiyatro keyfi

Gecede Türk ve Alman seyircilerin yanı sıra, Milletvekilleri Turgut Yüksel ve Dr. Jens Zimmermann, Odenwald Kaymakamı Dietrich Kübler, Breuberg Belediye Başkanı Frank Matiaske, (TGD) Genel Başkan Yardımcısı Osman Gün, TG-Hessen Başkanı Erhan Songun, DİTİB Breuberg Başkanı Mehmet Kara, TG Hessen yönetim kurulu üyeleri Serpil Sarıkaya, Kubilay Sarıkaya ve Tiyatro Frankfurt yönetim kurulu üyleri Ömür Gülergin gibi isimler de izleyenler arasındaydı.

Tiyatro Frankfurt Genel sanat yönetmeni yaptığı açıklamada; geceyi organize eden Pirelli firması, 2. Sendika Başkanı Yalçın Hazneci'ye, TG Hessen`e ve salonu hınca hınç dolduran seyirciye teşekkür etti.

Seyirciyle çok iyi bir iletişim kurduklarını belirten Kellecioğlu, başarının sırrının insan sevgisi olduğunu, salonu dolduran her kesimden insanın bir araya gelmesinin tek nedeninin ”Tiyatro” olduğunu, birleştirici özelliğe sahip olan bu değere sahip çıkılması ve desteklenmesi gerektigini belirterek, Almanya'nın en ücra köşelerine de olsa davet olduğu taktirde gidebileceklerini söyledi.

"Biri Bizi Dikizliyor" oyunu; 10 Ocak 2015 saat 20.00’de Bürgerhaus Dietzenbach’ta, 1 Şubat 2015’te saat 17.00’de ise Cantatesaal Frankfurt’ta seyirci ile buluşacak.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı