Tedavi için Münih'e geldiler

DHA
08.12.2014 - 12:37 | Son Güncelleme:

ALMANYA’nın Münih kentinde tedavi gören rahim kanseri hastası 2 yaşındaki küçük çocuk yardım bekliyor.

Firuze, babası Ramin Oruçova ve annesi Türkan Oruçova 3 ay önce Azerbaycan’dan, Münih hastanesine geldi. Henüz 8 aylıkken rahim kanserine yakalanan minik Firuze, Münih Schwabing Klinikum’unda tedavi görüyor.

18 KEZ KEMOTERAPİ GÖRDÜ 2 KEZ AMELİYAT OLDU

Baba Ramin Oruçova yaptığı açıklamada "Firuze’yi Bakü’de hastaneye götürdük ve raporda kanser çıktı. 1 sene içinde 18 kez kemoterapi tedavisi gördü ve 2 kez de ameliyat oldu" dedi.

TEDAVİ İÇİN MÜNİH'E GELDİLER

Oruçova ailesi bir akrabanın tavsiyesi üzerine tedavi için Münih’e geldiklerini söyledi ve Ramin Oruçova, şunları anlattı:

"İstanbul’da yaşayan Azeri bir işadamı 50 bin euro bağış yaptı ve toplam 68 bin euro ile Almanya’ya geldik. O para şu anda bitmiş durumunda. Türk motosiklet kuruluşu Turkos MC yöneticileri ile tanıştık ve onlar bize sahip çıktı. Allah razı olsun, her şey ile onlar ilgileniyor." dedi.x

AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI VE EŞİNE MEKTUP YAZDIK

Her üç haftada bir kemoterapi alan Firuze’nin babası Ramin, Almanya’ya gelmeden önce Bakü’de yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

"Kızımız, para olmasaydı ölmüştü. Azerbaycan’da devlet sigortası yok. Almanya’daki doktorlar rahim kanserini gördüler ve o an itibariyle Firuze daha güçlü bir kemoterapi ile tedavi görüyor. Azerbaycan devletine müracaat ettik, cumhurbaşkanın hanımına mektup yazdık ama ne cevap ne yardım geldi."

Turkos MC için konuşan Levent Çukur ise, yardım kampanyası başlattıklarını ve sürekli hastaneye gittiklerini belirtirken, "160 bin Euro bağış parası toplamaya çalışıyoruz ve şu ana kadar 80 bin 110 Euro toplanıldı. Kim zor durumda ise ona yardım etmek istiyoruz" dedi.

Şu ana kadar bağışta bulunanlar arasında bölgeden çok sayıda Türk vatandaşı da bulunuyor. Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg’ta oynayan ve Türk eşi olan Aaron Hunt 5 bin Euro ile Firuze’nin sağlığına kavuşması için bağışta bulundu. İki yaşında rahim kanseri olan Firuze için duyarlı kişilerden bağış beklendiği ifade edildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı