GeriAvrupa Simpson’larda 'şaka' skandalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Simpson’larda 'şaka' skandalı

Simpson’larda 'şaka' skandalı
refid:27296417 ilişkili resim dosyası

İki ünlü çizgi dizi The Simpsons ve Family Guy’ın ortak yayınlanacak bölümündeki tecavüz şakası skandal yarattı.

Dizinin tüm dünyadaki takipçileri sosyal medyada kampanya başlatıp sahnenin diziden çıkarılmasını istedi.

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran çizgi diziler Family Guy ve The Simpsons, yeni sezonda ortak bir bölümle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Haber, yazın her iki dizinin severlerini çok sevindirmiş, dünyanın birçok yerinden hayranları, Twitter’da adeta bayram ilan etmişti. Ne var ki, yeni sezon öncesi, ortak bölümün dört dakikalık yayınlanan fragmanı, kıyametleri kopardı.

STEWIE VE BART MOE’YU İŞLETİYOR

İçinde, ‘tecavüz’ şakasının geçtiği fragman, hayranlar tarafından, sosyal medyada büyük eleştiri aldı. Tepki çeken sahnede her şey, The Simpsons’ların haylaz oğlu Bart ile Family Guy ailesinin İngiliz aksanlı bebekleri Stewie’nin, telefon şakası yapmasıyla başlıyor. Bart, önce bar sahibi komşuları Moe’yu arıyor ve barın içinde argo bir isimli birini soruyor, saf Moe bu ismi yüksek sesle içeride olup olmadığını soruyor. Bu defa Stewie, ikinci defa Moe’yu arayarak “Hey, Moe kız kardeşin tecavüze uğradı” diyor.

MACFARLANE “BENCE KOMİK”

Amerikan televizyonlarında yayınlanan fragmanın akabinde, dizinin takipçileri cep telefonlarına sarılarak, Twitter’dan hayalkırıklıklarını anlatan mesajlar yayınlamaya başladı. Kısa bir süre sonra Youtube’a düşen fragmanın altına binlerce kişi, olumsuz yorumlar yazdı. Family Guy’ın yaratıcısı Seth Macfarlane, “Şakanın medyada tepki çekeceğini tahmin ediyordum tabii ki, fakat bölümün bütününe bakarsınız, bence çok komik duruyor” dese de bu açıklama, hayranları tatmin etmedi ve çoğu kişi bölümün yayınlanmadan önce revize edilmesi gerektiğini belirtti.

EN ÇOK YAHUDİLERLE ALAY EDİYOR

Family Guy, yayınlandığından bu yana içinde sık sık tartışmalı konularla ilgili şakalar yapan bir çizgi dizi olma özelliği taşıyor. Sıkça Yahudiler hakkında espiriler yapan dizinin başı daha önce de Musevi cemaati tarafından ağrımıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle