GeriAvrupa Sanıkları ifşa eden aşırı sağcı aynı gün cezaevine konuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sanıkları ifşa eden aşırı sağcı aynı gün cezaevine konuldu

Sanıkları ifşa eden aşırı sağcı aynı gün cezaevine konuldu

Aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi’nin (EDL) eski başkanı Tommy Robinson, hakkında yayın yasağı bulunan bir davada yargılanan sanıkların kimlik bilgilerini paylaşmak, yargıyı etkileme ve yargıya hakaret suçlarından 13 aya mahkum oldu.

İNGİLTERE’nin kuzeyindeki Leeds kentinde görülen yayın yasaklı duruşma sırasında, mahkeme önünde cep telefonuyla yaklaşık bir saat boyunca sosyal medya hesabından yayın yapan Tommy Robinson, aynı gün tutuklanıp mahkûm edildi. Mahkemenin yayın yasağı kararı, İngiliz basın kuruluşlarının itirazı üzerine kaldırıldı.

Hakkında, mahkemeyi etkileme ve mahkemeye saygısızlık kararı da verilen Robinson, uyuşturucu ticareti, cinsel taciz ve tehdit suçlamaları ile yargılanan azınlık mensubu sanıkların ismini açıklamıştı. Robinson cezasını, ülkenin kuzeyindeki Hull hapishanesinde tamamlayacak.

PEGIDA ŞUBESİNİN KURUCULARINDAN
Tommy Robinson olarak tanınan ancak gerçek adı Stephen Yaxley-Lennon olan İslam karşıtı aşırı sağcı, EDL’nin eski başkanı, aynı görüşteki PEGIDA’nın İngiltere şubesinin kurucuları arasında yer alıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle